سوق دادن رویکرد های فرهنگی به سمت نیاز های جوانان و جامعه

ولیلو تأکید کرد؛

سوق دادن رویکرد های فرهنگی به سمت نیاز های جوانان و جامعه

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی بر ضرورت سوق دادن رویکرد برنامه های فرهنگی به سمت رفع چالش ها و نیاز های اجتماعی جوانان و جامعه تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری نکستونز از ارومیه، محمدرضا ولیلو در نشست معاونان فرهنگی دانشجویی دانشگاه های مراکز استان آذربایجان غربی با تسلیت فرارسیدن سالروز ارتحال امام خمینی و قیام خونین 15 خرداد اظهار کرد: قیام 15 خرداد سال 42 مردم قم واقعه ای مهم در تاریخ معاصر کشورمان است که می توان آن را مبدأ انقلاب اسلامی ملت ایران عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه در جامعه کنونی نسل جوان به دنبال توانمندی است، ادامه داد: در حال حاضر بیشترین ثبت نام دانشجویان در رشته هایی است که در کوتاه مدت در زمینه های تخصصی توانمند شوند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی با تأکید بر اینکه اگر دنبال توانمندسازی جوانان هستیم باید ابتدا در خودمان تغییر ایجاد کنیم، افزود: ضروری است در شرایط فعلی، رویکردهای آموزشی و فرهنگی متناسب با نیاز جوانان تغییر پیدا کنند؛ همچنانکه امروز دانشگاه آزاد اسلامی با تاسیس برخی از دانشکدگان تخصصی مانند هوش مصنوعی، حکمرانی اسلامی، کوانتوم و … توانمندسازی جوانان متناسب با نیاز های روز جامعه را دنبال می کند.

ولیلو با اشاره به تحصیل 87 هزار دانشجو در سطح دانشگاه های استان آذربایجان غربی تأکید کرد: جوانان دانشجو، الگویی برای نسل جوان و تمام اقشار مختلف جامعه هستند و الگوپذیری اقشار جامعه از دانشجویان بسیار زیاد است.

وی با تأکید بر اهمیت نگرش متفاوت به دانشگاه ها به عنوان مراکز انسان ساز، تاثیرگذار و تولیدکننده علم و قدرت در جامعه، عنوان کرد: تکالیف فرهنگی دانشگاه ها باید رویکرد های جدید و موثرتری برای جوانان را دنبال کنند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی با با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری 8 تیرماه سال جاری خاطرنشان کرد: دانشگاه ها باید در بسترسازی برای مشارکت حداکثری مردم و همچنین انتخاب اصلح تمام توان خود را به کار گیرند و به دلیل عدم تغییر در برنامه امتحانات دانشجویان، باید برنامه ریزی های متفاوت تری برای مشارکت و اثرگذاری جوانان در این انتخابات تعریف شود.

ولیلو همچنین بر ضرورت سوق دادن رویکرد برنامه های فرهنگی به سمت رفع چالش ها و نیاز های اجتماعی جوانان و جامعه تأکید کرد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه ارومیه هم در این نشست بیان کرد: فرهنگ و رسالت های فرهنگی به مثابه رسالت های آموزشی و پژوهشی است که باید به یک اکوسیستم تبدیل شود.

محمدحسن جوادی با بیان اینکه عرصه فرهنگی از لحاظ ساختار، تشکیلات و منابع انسانی نیازمند مشارکت و بسترسازی تمام اجزای استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه است، افزود: تمام این سه رکن دانشگاه، ماموریت فرهنگی دارند، چراکه امور فرهنگی یک حرکت جمعی است که در تمام اجزا و ابعاد جامعه موثر است.
وی با اشاره به آیه 104 سوره آل عمران خاطرنشان کرد: مسایل فرهنگی در دانشگاه، مختص گروه خاصی نیست و برای فعالیت و اثرگذاری در این زمینه، نیازمند همدلی همه ارکان دانشگاه هستیم.

معاون فرهنگی دانشگاه ارومیه با تقدیر از رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه نسبت به مسایل فرهنگی، فعالیت های این واحد دانشگاهی را در برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی موثر ارزیابی کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سوق دادن رویکرد های فرهنگی به سمت نیاز های جوانان و جامعه" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سوق دادن رویکرد های فرهنگی به سمت نیاز های جوانان و جامعه"، کلیک کنید.