سامانه احراز هویت دیجیتال ایرانیان بهره برداری شد/ امکان ثبت الکترونیکی ولادت نوزادان

سامانه احراز هویت دیجیتال ایرانیان (هدا) با حضور وزیر کشور بهره برداری شد.

به گزارش نکستونز، با حضور احمد وحیدی وزیر کشور و هاشم کارگر معاون وزیر کشور و رییس سازمان ثبت احوال از سامانه احراز هویت دیجیتال ایرانیان (هدا) و طرح ثبت الکترونیکی ولادت نوزاد و طرح مشترک سازی چاپ و صدور شناسنامه رونمایی و بهره برداری شد.

بر اساس اعلام سازمان ثبت احوال از این پس به بعد صدور و چاپ شناسنامه نوزاد غیرحضوری و الکترونیکی خواهد بود.

سازمان ثبت احوال کشور در راستای تحقق سازمان هوشمند و در جهت کاهش جعل گواهی های ولادت کاهش هزینه های ناشی از چاپ گواهی های فیزیکی و جلوگیری از امکان خطای کاربر در ورود اطلاعات اقدام به ایجاد سرویس سرویس بر خط دریافت اطلاعات گواهی ولادت با همکاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کرده است تا اطلاعات متولدین به صورت برخط به سازمان ثبت احوال ارسال شود.

همچنین بر اساس اعلام سازمان ثبت احوال، متقاضی ثبت ولادت به واسطه ایجاد بستر لازم برای صدور هوشمند شناسنامه نوزاد می تواند با ورود به پنجره سهیم و انتخاب خدمات مورد نظر و سپس وارد کردن کد رهگیری اطلاعات خود اقدام کند .این اطلاعات به محض تایید به صورت هوشمند به کارتابل واحد ثبتی مربوط ارجاع و فرایند صدور شناسنامه ارسال و به نشانی متقاضی طی خواهد شد.

به منظور سهولت شهروندان در تعیین نام نیز سامانه تعاملی نام در درگاه سهیم قرار گرفته که والدین ضمن استفاده از امکان مشاوره بر خط می توانند بر اساس جنسیت، دسته بندی ها، مشاهده معانی نام، ریشه نام ها و … به جستجو و انتخاب نام مد نظر بپردازد.

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سامانه احراز هویت دیجیتال ایرانیان بهره برداری شد/ امکان ثبت الکترونیکی ولادت نوزادان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سامانه احراز هویت دیجیتال ایرانیان بهره برداری شد/ امکان ثبت الکترونیکی ولادت نوزادان"، کلیک کنید.