زنگ خطر “هاری” در کشور به صدا در آمد

زنگ خطر “هاری” در کشور به صدا در آمد

آفتاب‌‌نیوز :

علیرضا رفیعی‌پور مدیرکل دامپزشکی استان البرز در حاشیه نشست خبری دامپزشکی البرز که صبح امروز در سالن جلسات این اداره‌کل برگزار شد، با اشاره به اینکه بیماری هاری به مرز اخطار رسیده است، گفت: این بیماری جزو بیماری‌های استراتژیک بوده و درمان ندارد و صددرصد کشنده است.

وی افزود: با توجه به اعلام وزارت بهداشت در سال گذشته ۱۸ نفر از هموطنان کشور بر اثر بیماری هاری از دنیا رفته‌اند.

مدیرکل دامپزشکی استان البرز عنوان کرد: بیماری هاری در حال حاضر در شرایط زنگ خطر در کشور است. باید سریعاً در این رابطه اقدامات پیشگیرانه انجام شود.

رفیعی‌پور ادامه داد: از دلایل این بیماری پرسه زنی و ولگردی سگ‌های بلاصاحب، خشکسالی‌های متعدد و متاسفانه جابجایی حیوانات حیاط وحش به زندگی مردم در سطح شهر‌ها و روستا‌ها است.

وی بیان کرد: بیماری هاری چرخش خود را به زندگی انسانی رسانده است. اگر حیوان هار سبب گزش گاو، گوسفند یا هر حیوان دیگر شود آن حیوان نیز هار می‌شود و بیماری را می‌تواند به انسان انتقال دهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زنگ خطر “هاری” در کشور به صدا در آمد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زنگ خطر “هاری” در کشور به صدا در آمد"، کلیک کنید.