زلفی گل: گرنت ویژه برای اعضای هییت علمی سرآمد آموزشی لحاظ شود

زلفی گل: گرنت ویژه برای اعضای هییت علمی سرآمد آموزشی لحاظ شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: همانند پژوهانه، اعضای هییت علمی یک درصد و دو درصد بین المللی؛ پژوهانه ویژه آموزش برای اعضای هییت علمی سرآمد لحاظ شود.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری نکستونز، محمدعلی زلفی گل در نشست هم اندیشی و همفکری معاونان آموزشی دانشگاه های استان تهران و دانشگاه های معین استان ها با حوزه معاونت آموزشی وزارت علوم گفت: فعالیت پایه ای و زیربنایی دانشگاه آموزش است و در پژوهش نیز ما پژوهش آموزش محور را دنبال می کنیم.

وی افزود: حوزه آموزش حوزه آیین نامه و ضوابط است و رعایت چارچوب قوانین در این حوزه، انسجام و نظم بخشی را به سایر حوزه های دانشگاه ها منتقل می کند.

وزیر علوم با اشاره به تصویب پایه های تشویقی برای اعضای هییت علمی و اجرای آن از سال گذشته گفت: در ابلاغ این آیین نامه ها مثل فعالیت حوزه آموزش دقیق و شفاف عمل کردیم و الزامات حرفه ای دریافت تشویق را به صراحت در شیوه نامه آوردیم.

دو برنامه تحولی حوزه آموزش از دیدگاه وزیر علوم

وزیر علوم در این نشست تدوین طرح بورس صنعت برای دانشجویان و پذیرش دانشجو به شیوه استادمحور را دو طرح مهم تحولی در معاونت آموزشی وزارت علوم اعلام کرد و خواهان استمرار و توسعه آنها شد.

وی تاکید کرد: طرح بورس صنعت هم در راستای رفع نیاز های جامعه است و هم با ایجاد امید و انگیزه نسبت به آینده، باعث حفظ نخبگان در کشور می شود.

زلفی گل طرح پذیرش به شیوه استادمحور را طرح مهمی دانست که باعث می شود اساتید بر اساس سامانه نان از میان استعداد های برتر دانشجو پذیرش می کنند و رساله و پایان نامه دانشجو نیز بر اساس نیاز سامانه نان از آغاز تحصیل مشخص می شود.

وی اظهار امیدواری کرد: روزی برسد طرح پذیرش دانشجو به شیوه استادمحور از مقطع دکتری به مقطع کارشناسی ارشد تسری یابد و هر دانشجویی بتواند بر اساس عضو هییت علمی که علاقه مند به فعالیت علمی با اوست، رشته تحصیلی را در هر یک از دانشگاه های کشور انتخاب کند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پایان این نشست، با بیان اینکه تغییر و جابجایی در مدیریت ها موجب پویایی در مجموعه می شود و لزوماً هر تغییری دلیل بر نارضایتی از عملکرد نیست، از زحمات و تلاش های قاسم عموعابدینی، معاون آموزشی سابق وزارت علوم با اهدای لوح سپاس قدردانی کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زلفی گل: گرنت ویژه برای اعضای هییت علمی سرآمد آموزشی لحاظ شود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زلفی گل: گرنت ویژه برای اعضای هییت علمی سرآمد آموزشی لحاظ شود"، کلیک کنید.