رونمایی از بسته محیط زیستی شهرداری تهران/تبدیل مرکز معاینه فنی الغدیر به مرکز دوستدار محیط زیست

بسته محیط زیستی شهرداری تهران شامل احداث نیروگاه های خورشیدی با حضور معاون خدمات شهری شهرداری تهران، اعضای شورای شهر تهران و مسیولان شهرداری تهران رونمایی شد و به این ترتیب مرکز معاینه فنی الغدیر به عنوان مرکز دوستدار محیط زیست معرفی شد.

به گزارش نکستونز، حلیا سادات حسینی در آیین رونمایی از بسته محیط زیستی شهرداری تهران، مدیریت انرژی و منابع تجدیدپذیر گفت: امروز رونمایی از مرکز معاینه فنی دوستدار محیط زیست یعنی مرکز معاینه فنی الغدیر را داریم که با توجه به تفاهمنامه با ستاد معاینه فنی شهر تهران اجرایی شده است. در حقیقت مقرر شد برای پیاده سازی اسناد بالادستی در حوزه مدیریت انرژی که در دستور کار مجموعه های دولتی و عمومی است یکی از مراکز معاینه فنی به عنوان مرکز دوستدار محیط زیست مد نظر قرار گیرد که مرکز معاینه فنی الغدیر برای این کار انتخاب شد.

وی افزود: بی تردید ارزش فضای سبز شهر تهران با توجه به وجود مشکلات محیط زیستی از اهمیت زیادی برخوردار است و در این میان آبیاری فضای محیط زیست نیز اهمیت بسزایی دارد، به شکلی که 40 درصد از آبیاری های ما موجب کاهش راندمان می شود که عدد قابل توجهی است. موضوعی که با توجه به کمبود منابع آبی اهمیت آن بیش از پیش می شود. لذا یکی از اولویت های این مرکز استفاده از روش نوینی بود که در حوزه آبیاری ذخیره سازی منابع آب را به همراه داشته باشد.

حسینی ادامه داد: با بهره گیری از دانش بومی شرکت های دانش بنیان اتفاقات خوبی در کشور رقم خورده است. بر همین اساس با کمک یکی از آن ها برای اولین بار در تهران از سیستم آبیاری نوین بهره گرفته شد، سیستمی با عنوان آبیاری هوشمند که اهداف مختلفی را از جمله دقت در فیلد آبیاری و نظارت بهتر در بستر نرم افزاری را دنبال می کرد تا با حداقل میزان آبیاری از هدر رفت آب جلوگیری شود. به این ترتیب بحث استفاده از فناوری در بستر بومی فراهم شد.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه در مرکز معاینه فنی الغدیر قبلا فضای سبز با چاه آبیاری می شد، افزود: با اجرای سیستم جدید میزان خوبی کاهش مصرف از این چاه را داشتیم. از سوی دیگر با احداث نیروگاه خورشیدی در این مرکز، میزان مصرف آن مشخص شد.

وی ادامه داد: ما موظف هستیم 20 درصد مصارف ساختمان های شهرداری تهران را از طریق انرژی فسیلی تامین کنیم. لذا نیروگاه هشت کیلوواتی در این مرکز به بهره برداری رسید تا بهینه سازی مصرف انرژی نیز در کنار آن در دستور کار قرار بگیرد همچنین بانک خازنی در این مرکز اجرایی شده که به کاهش مصرف انرژی کمک خواهد کرد.

حسینی در پایان تاکید کرد: با اجرای این پروژه 17 درصد کاهش مصرف در آب آبیاری و 37 درصد کاهش مصرف آب از چاه محقق شده است. نیروگاه هشت کیلوواتی واقع در این مرکز سالانه 12 هزار کیلووات تولید برق دارد و معادل 12 هزار و 240 تن کاهش دی اکسید کربن البته امروز به صورت همزمان دو نیروگاه خورشیدی دیگر در مناطق 21 و 9 تهران به صورت برخط رونمایی خواهد شد. نیروگاه احداث شده در منطقه 9، 15 کیلوواتی است که 22 هزار و 500 کیلووات برق در سال تولید می کند و نیروگاه منطقه 21 نیز 10 کیلوواتی است که 22 پنل 450 واتی دارد.

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رونمایی از بسته محیط زیستی شهرداری تهران/تبدیل مرکز معاینه فنی الغدیر به مرکز دوستدار محیط زیست" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رونمایی از بسته محیط زیستی شهرداری تهران/تبدیل مرکز معاینه فنی الغدیر به مرکز دوستدار محیط زیست"، کلیک کنید.