رشد نقدینگی به 25.6 درصد کاهش یافت

آفتاب نیوز :

جعفر مهدی زاده مدیرکل دفتر بررسی های اقتصادی بانک مرکزی در گفت وگوی تلویزیونی با تشریح برنامه های بانک مرکزی برای کنترل نقدینگی و تورم، گفت: یکی از اقدامات بانک مرکزی، کنترل ترازنامه بانک ها بود.

وی درباره کنترل نقدینگی هم اظهار داشت: در سال 1401 برنامه بانک مرکزی کاهش 10 واحد درصدی رشد نقدینگی بود و این رویکرد در سال 1402 هم پیگیری شد و هدف رشد نقدینگی 25 درصد بود که تقریبا محقق شد و در 27 اسفند 1402 رشد نقدینگی به 25.6 درصد رسید.

در اواخر دولت گذشته رشد نقدینگی به بالای 40 درصد رسیده بود و در دولت سیزدهم تاکنون 15 واحد درصد از رشد نقدینگی کاسته شده که نویدبخش کنترل تدریجی تورم است.

رشد نقدینگی به 25.6 درصد کاهش یافت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رشد نقدینگی به 25.6 درصد کاهش یافت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رشد نقدینگی به 25.6 درصد کاهش یافت"، کلیک کنید.