دمیده شدن روح مقاومت به برکت انقلاب اسلامی در محور مقاومت

نشست تقدیر و تشکر از اعضای شورای سیاست گذاری کنگره بین المللی اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین الملل بشردوستانه در غزه با حضور رییس جمعیت هلال احمر و عضو حقوقی شورای نگهبان در ساختمان صلح جمعیت هلال احمر برگزار شد.

به گزارش نکستونز، پیرحسین کولیوند در نشست تقدیر و تشکر از اعضای شورای سیاست گذاری کنگره بین المللی اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین الملل بشردوستانه در غزه که عصر دیروز در محل ساختمان صلح جمعیت هلال احمر برگزار شد، گفت: کنگره بین المللی اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین الملل بشردوستانه در غزه با حضور 21 کشور به صورت آنلاین و برخط تشکیل شد. بعد از برگزاری این کنگره شاهد واکنش های مثبت حوزه های تخصصی آکادمیک از این کنگره بودیم. تعداد زیادی مقاله ارسالی به این کنگره دارای اعتبار لازم برای چاپ در مجله حقوقی بین المللی ریاست جمهوری را دارا بود. 

وی ادامه داد: امروز روز دیپلماسی بشردوستانه و همبستگی جهانی برای حفظ ارزش ها نام گذاری شده است و به همین دلیل این نشست امروز برگزار شد. نماینده های صلیب سرخ جهانی هم در این کنگره حضور داشتند و جمع بندی این کنگره به فدراسیون بین المللی صلیب سرخ جهانی ارایه شد. در این کنگره بر اساس سه بند دستورالعمل کمیته ملی حقوق بشردوستانه برای ترویج حقوق بشر دوستانه اقدام کردیم. 

کولیوند با بیان اینکه پیگیری موارد نقض حقوق بین الملل در عرصه بین المللی و ارایه به مجامع بین المللی هم انجام شد، گفت: تبادل اطلاعات علمی در زمینه های حقوق بشر دوستانه با مراجع داخلی و بین المللی نیز انجام شد.

رییس جمعیت هلال احمر همچنین با بیان اینکه نقش و جایگاه هلال احمر در صلیب سرخ جهانی به دلیل امدادرسانی های پر رنگ هلال احمر مورد توجه قرار گرفته است، گفت: در سیل اخیر افغانستان هلال احمر به عنوان اولین کشور اعلام آمادگی کرده است تا به مردم سیل زده این کشور کمک کند. 

کدخدایی: نگاه هلال احمر در برگزاری کنگره بین المللی اشغال فلسطین بشردوستانه بود

در ادامه این مراسم، عباسعلی کدخدایی، عضو حقوقی شورای نگهبان و دبیر کنگره بین المللی اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین الملل بشردوستانه در غزه نیز گفت: کار خیر و هدفمند که بتواند به نتیجه برسد باید به موقع انجام شود گاهی اوقات اگر این زمان شناسی از دست برود نمی تواند به نتیجه مطلوب برسد. در مقابل این همه وحشی گری و جنایت رژیم صهیونیستی خط مقاومت ادامه پیدا کرده است و باعث شده که افکار عمومی بر علیه اقدامات رژیم صهیونیستی باشند. 

کدخدایی خاطرنشان کرد: روح مقاومت به برکت انقلاب اسلامی در محور مقاومت دمیده شد و همچنان شاهد مقاومت مردم غزه در برابر رژیم تا دندان مسلح اسراییل هستیم. در دانشگاه های جهان دانشجویان به دفاع از مردم غزه برخواسته اند. 

وی با بیان اینکه افکار عمومی در این درگیری علیه رژیم صهیونیستی است خاطرنشان کرد: این امر نشان دهنده استمرار در مقاومت است. امروز می توانیم با افتخار بگوییم که محور مقاومت در این درگیری پیروز شده است. ایستادگی مردم مظلوم و بدون سلاح غزه در برابر رژیم صهیونیستی ستودنی است. برگزاری کنگره بین المللی اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین الملل بشردوستانه در غزه یک اقدام مناسب از سوی هلال احمر با نگاه بشردوستانه بود.

کنگره بین المللی اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین الملل بشردوستانه در غزه موجب تهییج افکار عمومی شد

یعقوب سلیمانی، دبیر کل جمعیت هلال احمر نیز در ادامه این نشست گفت: برگزاری کنگره بین المللی اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین الملل بشردوستانه در غزه در بازه زمانی برگزار شده منجر به تهییج افکار عمومی برای کمک به مردم غزه شد.

کریمیان، دبیر کل اتحادیه رادیو و تلوزیون های بین المللی گفت: از این نوع کنگره ها مقالات و اسناد تدوین شده است که در تاریخ باقی می ماند و به عنوان اسنادی به عنوان مرجع می تواند مورد استفاده دانشجویان قرار بگیرد. این نوع کنگره ها یک کار نخبگانی است و واکنش مجامع بین المللی را در پی دارد. می توان یک مستند تلویزیونی حقوقی به زبان های مختلف از این کنگره تولید کرد.

انتهای پیاک

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دمیده شدن روح مقاومت به برکت انقلاب اسلامی در محور مقاومت" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دمیده شدن روح مقاومت به برکت انقلاب اسلامی در محور مقاومت"، کلیک کنید.