دسترسی شمال به غرب تقاطع بزرگراه شهید ستاری با بزرگراه شهید لشگری بازگشایی شد

دسترسی شمال به غرب تقاطع بزرگراه شهید ستاری با بزرگراه شهید لشگری بازگشایی شد

پروژه دسترسی شمال به غرب تقاطع بزرگراه شهید ستاری با بزرگراه شهید لشگری افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری نکستونز، آیین بهره برداری از پروژه دسترسی شمال به غرب تقاطع بزرگراه شهید ستاری با بزرگراه شهید لشگری و کندرو های مربوطه همزمان با یکصد و دهمین پویش امید و افتخار عصر امروز -یکشنبه 20 اسفندماه 1402-برگزار شد.

بر اساس این گزارش، این مراسم با حضور هادی حق بین معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهدی صداقتی مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور رییس پلیس راهور تهران بزرگ و گودرزی شهردار منطقه پنج تهران برگزار شد.

سرهنگ موسوی پور رییس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه همکاران معاونت فنی و عمران برای رفع گره های ترافیکی شبانه روز تلاش می کنند، اطهار داشت: پروژه امروز مربوط به شمال به جنوب بزرگراه شهید ستاری به لشگری غرب است.

 کاهش ترافیک در راستای رفاه شهروندان

وی با اشاره به این مطلب که این پروژه و رمپ بهره برداری شده بسیار باعث کاهش ترافیک شده و تاخیر دور گرد غرب به غرب را از بین می برد، در راستای رفاه حال شهروندان ابراز داشت: قرار است به مرور زمان دورگرد غرب به غرب حذف می شود و دورگرد شرق به غرب را کمی عقب تر می بریم. هرچه دسترسی ها راحت تر شود، کاهش ترافیک را شاهد خواهیم بود.

موسوی پور با اعلام اینکه در پروژه دیگر قرار است بزرگراه یادگار امام (ره) به میدان فتح وصل شود تشریح کرد: این پروژه نیز در بخش غربی تهران تحول گسترده ای را ایجاد می کند و قطعا بسیاری از مشکلات میدان آزادی رفع خواهد شد.

در ادامه هادی حق بین معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در خصوص این پروژه گفت: به جز این پروژه 3 پروژه دیگر در منطقه 5 وجود دارد. یکی از پروژه های مهم راست گردی است که امروز افتتاح می شود. وی عنوان کرد: پروژه های دیگر منطقه نیز ظرف 6 ماه اول سال آتی تحویل شهروندان می شود. عملیات اجرایی این پروژه 50 میلیارد تومان هزینه داشته و طی 11 ماه تکمیل و تحویل شهروندان شد.

داوود گودرزی شهردار منطقه 5 با اشاره به کوتاه شدن مسیر تردد شهروندان گفت: مردم پیش از این مسیر بیشتری را برای رسیدن به این نقطه طی می کردند. این اتفاق باعث مدیریت زمان سفر و کاهش مصرف سوخت خواهد شد. وی گفت: افتتاح و تکمیل 3 تقاطع مهم دیگر در سال آینده در دستور کار شهرداری تهران قرار دارد و بخشی از بار ترافیکی مردم منطقه را کاهش خواهد داد.

در ادامه برنامه مقیسه، مدیرعامل موسسه شهید رجایی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا گفت: پروژه امروز در آستانه عید تحویل مردم می شود یک دسترسی مهمی از ستاری به سمت شهید لشگری شرق برقرار می کند و جزو برنامه های کوچک و مهمی بود که در سال جاری به همت قرارگاه خاتم افتتاح شد.

بازگشایی هجدهمین تقاطع وعده داده شده

مهدی صداقتی مدیرعامل سازمان مهندسی عمران شهر تهران نیز در پایان اظهار کرد: امروز تقریبا هجدهمین تقاطعی که به شهروندان وعده داده شده بود تکمیل و بازگشایی شد.

وی با بیان اینکه این پروژه دسترسی ستاری به لشگری را فراهم می کند، گفت: پلی که امروز افتتاح شد دو کیلومتر مسیر شهروندان را کاهش می دهد و گره ترافیکی میدان آزادی را باز می کند.

صداقتی با تاکید بر اینکه این پروژه بسیار مورد درخواست پلیس راهور بود و یکی از کلیدی ترین تکمیل تقاطع های بزرگراهی و دسترسی هایی بود که در سال جاری انجام دادیم تصریح کرد: احداث رمپی به طول 300 متر ا داشتیم. البته سال آینده 25 پروژه عمرانی در تهران افتتاح خواهد شد. به این ترتیب در سال 1401 یازده پروژه، سال جاری 18 و با میزان در نظر گرفته شده برای سال آینده بیش از 50 پروژه تکمیل و به شهروندان تقدیم می شود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه این اقدام بیش از نیمی از 98 تقاطع را که مردم وعده داده بودیم، تقدیم آنها خواهیم کرد، خاطر نشان کرد: عملا این 98 تقاطع، 730 کیلومتر از مسیر شهروندان را کاهش می دهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دسترسی شمال به غرب تقاطع بزرگراه شهید ستاری با بزرگراه شهید لشگری بازگشایی شد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دسترسی شمال به غرب تقاطع بزرگراه شهید ستاری با بزرگراه شهید لشگری بازگشایی شد"، کلیک کنید.