درمان باید رایگان باشد/ برنامه ریزی برای ایجاد کلان بیمارستان در استان های بزرگ

نکستونز/خوزستان وزیر بهداشت با بیان اینکه درمان باید رایگان باشد و مردم دچار هزینه نشوند، با اشاره به برنامه ریزی برای ساخت مگاهاسپیتال در مناطق مختلف کشور گفت: به دنبال این هستیم که در استان های بزرگ، کلان بیمارستان ها را ایجاد کنیم.

دکتر بهرام عین اللهی صبح امروز (17 بهمن ماه) در حاشیه بازدید از برخی پروژه های بهداشتی و درمانی اهواز که در بیمارستان گلستان اهواز انجام شد، اظهار کرد: یکی از مسایلی که مردم درگیر آن هستند؛ سرطان ها است و باید به کسی که درگیر این بیماری می شود، از نظر هزینه ها و از کار افتادن وی توجه ویژه ای شود.

به گزارش نکستونز، وی افزود: سرطان را بیماری خاص تلقی می کنیم و برنامه ما این است که آنقدر امکانات پیشرفته و مستقر شوند تا خدمات را به صورت رایگان به این بیماران ارایه دهیم. در این راستا، دستگاه های جدید و پیشرفته ای وارد بیمارستان گلستان اهواز کردیم و این کار ادامه خواهد داشت.

وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر سه دستگاه بسیار پیشرفته برای این بیمارستان در نظر گرفته شده است؛ یکی از این دستگاه ها، دستگاه سیتی سیمولاتور است که می تواند غده سرطانی را بسیار دقیق مشخص کند و نقشه آن را به دستگاه شتاب دهنده بدهد و با انرژی آن، سلول های سرطانی را از بین ببرد. دستگاه پت اسکن نیز داده شده است و تنها به فضای فیزیکی نیاز دارد که باید ساخته شود تا از دستگاه استفاده شود. زیرساخت های لازم آن نیز باید فراهم شود.

عین اللهی گفت: سه دستگاه پیشرفته درمان سرطان به استان خوزستان داده شده است. دستگاه های پیشرفته دیگر نیز به تدریج در نظر گرفته می شوند. از ریاست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز می خواهیم که هیچ بیمار سرطانی از استان خوزستان خارج نشود و در خود استان درمان شود زیرا این بیماران برای درمان باید چند بار مراجعه کنند و هزینه رفت و آمد پرداخت کنند.

وی عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز یکی از دانشگاه های قدیمی است و اکنون هشت متخصص استاد و متخصص درمان رادیوانکولوژی دارد و رزیدنت نیز دارند. این دانشگاه در سطح عالی تخصص قرار داشته، بنابراین با تامین دستگاه ها و با وجود این استادان، نیاز مردم برطرف می شود.

وزیر بهداشت با بیان اینکه درمان باید رایگان باشد و مردم دچار هزینه نشوند، گفت: با وجود اینکه برنامه این است که پروژه جدیدی شروع نکنیم و برنامه ما این نیست که بیمارستان جدیدی را ایجاد کنیم بلکه پروژه های نیمه تمام را تکمیل کنیم اما با توجه به سفر رییس جمهور به خوزستان و بازدید از بیمارستان گلستان اهواز و قدیمی بودن این بیمارستان و با توجه به حجم زیاد بیمار، چند ماه قبل پروژه بیمارستان جایگزین گلستان کلنگ زنی شد و قرارگاه خاتم الانبیا به عنوان پیمانکار در حال اجرای پروژه است. امیدواریم این پروژه به سرعت پیش برود و با الحاق آن به بیمارستان گلستان، بخشی از نیازها را رفع کنیم.

وی افزود: البته پروژه بیمارستان یک هزار تخت خوابی را به عنوان مگاهاسپیتال یا کلان بیمارستان را داریم و به دنبال این هستیم که در استان های بزرگ، کلان بیمارستان ها را ایجاد کنیم. امیدواریم با افزوده شدن حدود یک هزار و 500 تا یک هزار و 600 تخت به اهواز بخشی از مشکلات مردم حل شود.

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درمان باید رایگان باشد/ برنامه ریزی برای ایجاد کلان بیمارستان در استان های بزرگ" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درمان باید رایگان باشد/ برنامه ریزی برای ایجاد کلان بیمارستان در استان های بزرگ"، کلیک کنید.