درخواست غریب آبادی از روسای کل دادگستری کشور

درخواست غریب آبادی از روسای کل دادگستری کشور

معاون امور بین الملل قوه قضاییه در نامه ای به روسای کل دادگستری های کشور خواستار شناسایی، ردیابی، توقیف، ضبط و استرداد اموال ناشی از جرایم که به خارج از کشور انتقال یافته اند شد.

به گزارش نکستونز، کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، در این نامه نوشت: «ضروری است چنانچه اموال، وسایل و یا عواید ناشی از جرایم به خارج از کشور منتقل شده است، مراجع قضایی مربوطه با استفاده از ظرفیت قانونی موافقت نامه های دوجانبه همکاری قضایی در امور کیفری با برخی کشورها نسبت به درخواست شناسایی، ردیابی، توقیف، ضبط و مصادره و استرداد اموال ناشی از جرم از مقامات ذیصلاح کشورهای طرف موافقت نامه ها اقدام نمایند. در صورت عدم وجود موافقت نامه دوجانبه، از ظرفیت قانونی مفاد کنوانسیون مبارزه با فساد برای تقاضای استرداد اموال استفاده شود.»

پایان خبر نکستونز 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخواست غریب آبادی از روسای کل دادگستری کشور" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخواست غریب آبادی از روسای کل دادگستری کشور"، کلیک کنید.