خوداتکایی در تولید محصولات کشاورزی

خوداتکایی در تولید محصولات کشاورزی

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی شرایط امنیت غذایی کشور را با تکیه بر تولیدات  داخلی مناسب ارزیابی کرد و بر خوداتکایی در تولید محصولات کشاورزی تاکید کرد.

به گزارش نکستونز ، به نقل از روابط عمومی حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن ربانی در سفر به استان قزوین و دیدار با امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان،  ضمن تبریک اعیاد گذشته و تبریک پیروزی سپاه در عملیات وعده صادق گفت: امنیت غذایی بیش از گذشته اهمیت و نقش خود را در تحریم های دشمنان اسلام  نشان داده است.

وی با بیان اینکه، کشوری که امنیت غذایی نداشته باشد راحت به سمت جنگ و نابودی می رود،  افزود: کشور ما در زمینه امنیت غذایی توانسته روی پای خود بایستد و دشمن نتواند به ما فشار وارد کند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین  هم در این دیدار با اشاره به اهمیت کشاورزی دشت قزوین و تاکید مقام معظم رهبری برای حفظ و احیای آن در تامین امنیت غذایی، بر برنامه ریزی برای حفظ و پایداری این دشت  تاکید کرد.

عابدینی با بیان اینکه هر استانی هویتی دارد که بر اساس توانمندی های آن دیده می شود افزود: :قزوین اراضی حاصلخیزی دارد که می توان از آن برای تامین نیاز کشاورزی کشور استفاده کرد.

وی با اشاره به اهمیت زکات در دین مبین اسلام تاکید کرد:زکات مایه خیر و برکت مال می شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین نیز در این دیدار گفت: بخش کشاورزی بخاطر گستردگی و ایجاد امنیت غذایی مورد توجه آحاد مسوولین به ویژه نماینده ولی فقیه در استان قزوین است.

عطایی افزود: دشت قزوین به کشاورزی آن معروف است و پیرو فرمایشات رهبری در سفر به قزوین و تاکید معظم له، ستاد دشت قزوین ایجاد و اقدامات خوبی تاکنون انجام شده که نیازبه حمایت های فرهنگی دارد.

وی اظهار کرد: بخش کشاورزی ابعاد فرهنگی بسیار زیادی دارد که نیاز دارد این ارتباط با کشاورزان بیشتر شود که نیاز به حمایت روحانیون و ایمه جمعه است.

وی خاطر نشان کرد: الحمدلله در حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی حرکت خوبی در خصوص بخش کشاورزی و ارتباط آن با مسایل فرهنگی و دینی آغاز شده است.

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خوداتکایی در تولید محصولات کشاورزی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خوداتکایی در تولید محصولات کشاورزی"، کلیک کنید.