خارطوم گزارش ها درباره ساخت پایگاه دریایی ایران در سودان را تکذیب کرد

خارطوم گزارش ها درباره ساخت پایگاه دریایی ایران در سودان را تکذیب کرد

وزیر خارجه سودان اعلام کرد گزارش ها درباره ساخت پایگاه دریایی ایران در سودان صحت ندارد.

به گزارش نکستونز، «علی صادق علی» وزیر امور خارجه سودان در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: ایران هرگز با سودان برای ساخت پایگاه دریایی در این کشور تماسی نگرفته است.

روزنامه وال استریت ژورنال پیشتر گزارش داده بود ایران ظاهراً از سودان برای ساخت پایگاه دریایی دایمی در سواحل دریای سرخ در ازای تهیه تجهیزات نظامی برای این کشور، درخواست همکاری کرده بود، اما ایران هرگز رضایت خارطوم را دریافت نکرده است.

در همین زمینه، وزیر خارجه سودان اعلام کرد: گزارش وال استریت ژورنال صحت ندارد. ایران هرگز از سودان درخواست نکرده که یک پایگاه دریایی در این کشور بسازد.

وی افزود: حتی در سفر اخیرش به ایران، این موضوع مطرح نشد.

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خارطوم گزارش ها درباره ساخت پایگاه دریایی ایران در سودان را تکذیب کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خارطوم گزارش ها درباره ساخت پایگاه دریایی ایران در سودان را تکذیب کرد"، کلیک کنید.