جلسه مهم با رییس فدراسیون جهانی/ ارسال نامه به اتحادیه جودو آسیا

جلسه مهم با رییس فدراسیون جهانی/ ارسال نامه به اتحادیه جودو آسیا

خبرگزاری نکستونز: گروه ورزشی- محمد بیرامی: رقابت های جودو قهرمانی آسیا طی روزهای اول تا چهارم اردیبهشت ماه به میزبانی هنگ کنگ و در مرکز نمایشگاهی «کیتس» برگزار خواهد شد. برای حضور در این مسابقات 275 جودوکار از 36 کشور ثبت نام کرده اند. تیم ملی جودو ایران بعد از چهار سال تعلیق، با ترکیب کامل در این مسابقات به مصاف حریفان آسیایی خود می رود.

کمتر از یک ماه بعد از این مسابقات، ابوظبی میزبان مسابقات قهرمانی جهان است که بعد از پایان این رقابت ها رنکینگ فدراسیون جهانی برای اعلام سهمیه های بازی های المپیک 2024 پاریس بسته خواهد شد. بر همین اساس حضور در این دو رویداد برای تیم ملی کشورمان در راه کسب سهمیه المپیک اهمیت فوق العاده ای دارد.

آرش میراسماعیلی رییس فدراسیون جودو در این مورد به خبرنگار نکستونز گفت: بر اساس قولی که رییس فدراسیون جهانی داده از طریق «وایلدکارت» یک سهمیه به جودو ایران اختصاص داده خواهد شد. شرایط اخذ سهمیه از این طریق هم قوانین خاص خود را دارد، در واقع به کشورهایی این سهمیه تعلق می گیرد که کمتر از شش سهمیه در رشته های مختلف کسب کرده باشند. اما شرایط جودو ایران متفاوت است و ما پیگیر موضوع هستیم که این مهم محقق شود.

وی افزود: «ماریوس ویزر» رییس فدراسیون جهانی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا به هنگ کنگ سفر می کند. قرار است در حاشیه این مسابقات در جلسه ای با ایشان و رییس اتحادیه جودو آسیا موضوع را بررسی کنیم. البته فدراسیون جهانی طبق گفته «ویزر» با IOC مکاتبه کرده و شرایط جودو ایران را تشریح خواهد کرد تا این سهمیه به ایران تعلق بگیرد. در مجموع باید تا پایان مسابقات جهانی که سهمیه ها بسته می شود، صبر کنیم و پس از آن این موضوع پیگیری و به امید خدا به سرانجام برسد.

رییس فدراسیون جودو در مورد مسابقات قهرمانی آسیا هم گفت: بعد از رقابت های قهرمانی کشور نفرات برتر به اردو دعوت شده و در چند مرحله مسابقات انتخابی برگزار و ترکیب تیم ملی مشخص شد. تقریباً با ترکیبی کامل در بخش مردان، دو یا سه نفر در بخش زنان در این دوره از مسابقات شرکت می کنیم. ترکیبی از جوانی و تجربه را خواهیم داشت. ضمن اینکه از تیم ملی جوانان نیز سه نفر در این سفر تیم ملی را همراهی می کنند. به نفرات با تجربه نیز فرصت داده ایم تا در این رقابت ها به مصاف حریفان خود بروند.

میراسماعیلی ادامه داد: تاتامی هنگ کنگ فرصت مناسبی است تا ملی پوشان ایران هم توانایی خود را به نمایش بگذارند و هم با رسیدن به سکو و کسب مدال گام بلندی برای کسب سهمیه المپیک بردارند. این رقابت ها امتیاز بالایی دارد و در صورتی که نفرات ما بتوانند به مدال خوش رنگی دست یابند، این شانس را دارند تا از طریق سهمیه ای قاره ای، سهمیه حضور در بازی های المپیک را به دست بیاورند.

وی به شرایط اخذ روادید هنگ کنگ اشاره کرد و گفت: همه مراحل خواسته شده را طی کرده و مدارک هم تحویل شده است. اما چون این کشور در ایران سفارت نداشته و قوانین سختگیرانه ای هم برای صدور روادید دارد، کار سخت شده است. البته با اتحادیه آسیا نامه نگاری کرده ایم و آنها نیز با ارسال نامه ای به میزبان مسابقات خواستار تسریع در صدور روادید شده اند. امیدوارم در مدت زمان باقی مانده شرایط حضور در مسابقات قهرمانی آسیا فراهم شود.

رییس فدراسیون جودو در مورد احتمال حضور در مسابقات قهرمانی جهان گفت: شرایط حضور جودوکاران در مسابقات قهرمانی جهان با گذشته متفاوت شده و از ابتدای سال 2024 قوانین جدیدی برای آن اجرایی می شود که یکی از مهمترین ها این است که جودوکار باید رنکینگ زیر 100 داشته باشد. موضوعی که در افزایش کیفیت مسابقات خیلی موثر است. با این وجود جودوکاران ما که چهار سال از میادین بین المللی دور بودند، شرایط حضور در این دوره از مسابقات جهانی را ندارند. ولی ما رقابت های قهرمانی آسیا را داریم که در صورت کسب نتیجه مطلوب شاید بتوانیم نماینده ای هم در مسابقات جهانی داشته باشیم. البته که از این پس از مسابقات مختلف شرکت خواهیم کرد تا برای دور بعدی مسابقات جهانی نفرات بیشتری را بتوانیم اعزام کنیم.

رییس فدراسیون جودو در پایان گفت: تیم ملی تمرینات خوبی را زیر نظر کادر فنی پشت سر می گذارد، در تعطیلات نوروز نیز تمرینات با جدیت پیگیری شد، ان شاالله اعضای تیم بتوانند نتیجه تلاش خود را در مسابقات قهرمانی آسیا بگیرند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جلسه مهم با رییس فدراسیون جهانی/ ارسال نامه به اتحادیه جودو آسیا" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جلسه مهم با رییس فدراسیون جهانی/ ارسال نامه به اتحادیه جودو آسیا"، کلیک کنید.