جایزه اصلی کارلوی واری به یک مستند رسید

جایزه اصلی کارلوی واری به یک مستند رسید

به گزارش خبرگزاری نکستونز،مستند پرتره ««نگاهی ناگهانی به چیزهای عمیق تر» ساخته «مارک کازینز» از انگلیس که درباره یک نقاش مدرنیست بریتانیایی «ویلهلمینا بارنز-گراهام» است، موفق به کسب جایزه گوی بلورین بهترین فیلم از جشنواره فیلم کارلوی واری ۲۰۲۴ شد.

به گزارش نکستونز،همچنین داستان طلاق نروژی با عنوان «دوست داشتنی» ساخته «لیلیا اینگولفسدوتیر»، برنده جایزه هیات داوران شد و «هلگا گورن» نیز برای بازی در این فیلم برنده جایزه بهترین بازیگر مرد شد. این فیلم همچنین برنده جایزه فیپرشی (انجمن بین‌المللی منتقدان فیلم)، جایزه لیبل سینمای اروپا و جایزه بزرگ هیات داوران کلیسای جهانی شد.

جایزه کارگردانی هم به «نلیسیا لو» برای «پیرس» محصول مشترک سنگاپور/تایوان/ لهستان رسید که روایتی پیچیده از خانواده‌ای که در اثر رسوایی از هم پاشیده شده است.

«تون کاس» و «گیدو پولمنز» برای بازی در فیلم «سه روز ماهی» به کارگردانی «پیتر هوگندورن»، برنده جایزه بهترین بازیگر مرد شدند.

به گزارش ورایتی، جشنواره کارلوی واری همچنین از «دانیل برول»، «کلایو اوون»، «ویگو مورتنسن» و «ایوان تروجان» هم مورد تقدیر ویژه جشنواره کارلوی واری برای یک عمر دستاورد سینمایی گرفتند.

همچنین امسال برنامه ویژه‌ای برای بزرگداشت «فرانتس کافکا» رمان‌نویس مشهور اهل چک در جشنواره کارلوی واری برگزار شد که با نمایش آثاری از کارگردانی چون اورسن ولز، مارتین اسکورسیزی، فدریکو فلینی و استیون سودربرگ با الهام از آثار این نویسنده بزرگ همراه شد.

پنجاه و هشتمین جشنواره فیلم کارلوی واری از تاریخ ۲۸ ژوئن تا ۶ جولای (۸ تا ۱۶ تیرماه) در جمهوری چک برگزار شد.

۲۲۰۵۷

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جایزه اصلی کارلوی واری به یک مستند رسید" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جایزه اصلی کارلوی واری به یک مستند رسید"، کلیک کنید.