تولید داخلی حدود 70 میلیون قوطی شیرخشک معمولی در سال گذشته

تولید داخلی حدود 70 میلیون قوطی شیرخشک معمولی در سال گذشته

مدیرکل امور فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: میزان تامین کل شیرخشک رگولار (معمولی) در سال گذشته به 70 میلیون قوطی رسید که بیشتر آن از محل تولید داخل بود.

به گزارش نکستونز، دکتر علیرضا رستمی اظهار کرد: میزان تامین کل شیرخشک معمولی در سال گذشته 70 میلیون قوطی بود که به صورت میانگین ماهانه به 5.8 میلیون قوطی می رسید که البته در دو ماهه پایانی سال روند صعودی داشته است.

وی در مورد تامین شیرخشک رژیمی نیز گفت: سال گذشته 10 و نیم میلیون قوطی شیرخشک رژیمی نیز تامین شد.

مدیرکل امور فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو عنوان کرد: میزان تامین کل شیرخشک متابولیک در سال گذشته به یک میلیون و 200 هزار قوطی رسید.

بنابر اعلام سازمان غذا و دارو، وی خاطر نشان کرد: سازمان غذا و دارو تاکنون 3 فراخوان ملی برای تولید شیرخشک های متابولیک صادر کرده و از توسعه سهم تولید داخل آنها حمایت ویژه می کند.

به گفته وی، میزان تامین همه انواع شیرخشک تولیدی و وارداتی در سال گذشته به 82 میلیون قوطی رسید.

رستمی از تخصیص ارز کافی در سال جاری برای تولید شیرخشک خبر داد و ابراز امیدواری کرد که در سال جاری مشکلات تامین شیرخشک به حداقل خواهد رسید.

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تولید داخلی حدود 70 میلیون قوطی شیرخشک معمولی در سال گذشته" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تولید داخلی حدود 70 میلیون قوطی شیرخشک معمولی در سال گذشته"، کلیک کنید.