تغییر سامانه اطلاعات بیمارستان ها برای درمان رایگان کودکان زیر 7 سال

تغییر سامانه اطلاعات بیمارستان ها برای درمان رایگان کودکان زیر 7 سال

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به مصوبه اخیر دولت برای درمان رایگان کودکان کمتر از هفت سال در مراکز درمانی دولتی و دانشگاهی گفت: به این منظور تغییرات سامانه اطلاعات بیمارستان ها در حال انجام است تا درمان سرپایی و بستری کودکان گروه هدف به صورت رایگان انجام شود.

دکتر سعید کریمی در گفت وگو با نکستونز، درباره اجرای طرح درمان رایگان کودکان کمتر از هفت سال در مراکز درمانی دولتی و دانشگاهی گفت: پس از اینکه مصوبه هییت وزیران در ارتباط با درمان رایگان کودکان کمتر از هفت سال ابلاغ شد، این موضوع را بلافاصله به مراکز درمانی و دانشگاه های علوم پزشکی اعلام کردیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر، تغییرات HIS (سامانه اطلاعات بیمارستان) در حال انجام است که اگر کودکان کمتر از هفت سال به مراکز درمانی دولتی و دانشگاه های علوم پزشکی مراجعه کنند چه در بخش درمان سرپایی و چه بستری به صورت رایگان درمان شوند.

معاون درمان وزارت بهداشت درباره وضعیت بیمه این طرح گفت: پوشش بیمه ای به صورت 100 درصدی است.

کریمی درباره بودجه مورد نیاز طرح درمان رایگان کودکان کمتر از هفت سال خاطرنشان کرد: تمام هزینه های مورد نیاز این طرح در نظر گرفته شده و اقدامات مربوط به آن انجام شده است.  

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تغییر سامانه اطلاعات بیمارستان ها برای درمان رایگان کودکان زیر 7 سال" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تغییر سامانه اطلاعات بیمارستان ها برای درمان رایگان کودکان زیر 7 سال"، کلیک کنید.