تعمیرات برج خنک کننده

برج خنک کننده چیلر چیست؟

برج خنک کننده چیلر سیستمی است که از آن به جهت خنک سازی آبی در فرایندهای سردسازی سیستم های تهویه مطبوع، پالایشگاه ها، نیروگاه ها و غیره استفاده می گردد. برج خنک کننده وسیله ای است که گرمای تولید شده توسط کندانسور را به محیط آزاد منتقل می کند. به طور کلی، تمام برج خنک کن ها با ایجاد سطح تماس بیشتر بین جریان آب گرم و هوای سرد باعث تبادل حرارتی بین این دو می شود. اصولا برج خنک کن ها باید در محلی نصب شوند که در اطراف آن مانعی برای ورود هوای تازه نباشد .

تعمیرات برج خنک کننده

شرح کار برج خنک کننده

در برج خنک کن آب گرم خروجی از کندانسور به بالای برج خنک کن پمپ می شود و از طریق نازل ها بر روی پکینگ ها ریخته می شود. این آب در حین سقوط از درون پوشش های ( پکینگ ها ) داخل برج با هوا برخورد کرده و گرمای خود را به هوا انتقال می دهد و پس از عبور از این پوشش ها به حوضچه که در قسمت پایینی برج خنک کن قرار دارد ریخته می شود. لازم به ذکر است که آشنایی با شرح کار این جزء مهم از چیلر شما را در تعمیر برج خنک کننده کمک شایانی می کند.

اجزای تشکیل دهنده برج خنک کن کدامند؟

انواع برج خنک کننده چیلر کدامند؟

بر اساس سیکل گردش آب

 • مدار باز : مدار باز به برج هایی گفته می شود که دمای آب در تماس مستقیم با آب کاهش می یابد. از این مورد بیشتر در تاسیسات سرمایش و تهویه مطبوع ساختمان ها استفاده می شود.
 • مدار بسته : در مدار بسته ( غیر مستقیم ) آب در داخل لوله های مبدل حرارتی با هوای محیط و آب پاشیده شده روی لوله ها، تبادل حرارت انجام می دهد و دمای آن کاهش می یابد. از این نوع بیشتر در مناطق خشک و کم آب استفاده می شود زیرا این مناطق دسترسی کمتری به آب دارند.

بر اساس ساختار بدنه

 • برج خنک کن مکعبی فلزی : برج هایی با ظرفیت کم که براساس شکل و جنس ورق نام گذاری شده اند.
 • برج خنک کن فایبر گلاس : با شکل خمره ای دارای تشتک و بدنه ای از جنس فایبر گلاس می باشد که جریان آب و هوا در این گونه برج ها مخالف هم می باشد.
 • برج خنک کن ذوزنقه ای : برج های چوبی ذوزنقه ای شکل هستند که دارای یک فن جریان محور بزرگ در قسمت فوقانی می باشند. معمولا ظرفیت این گونه برج ها زیاد و فن دارای قطر قابل توجهی است.

سرویس برج خنک کننده چیلر به چه معنا است؟

قطعات داخلی پکینگ برج خنک کننده به دلیل مجاورت با آب و رطوبت فراوان دچار خوردگی میشود و رسوبات فراوانی درقسمت های مختلف برج بوجود می اورد ، همچنین برج خنک کن به دلیل رطوبت موجود در ان محیط مناسبی برای رشد جلبک ها و باکتری های بیولوژیکی فراهم کرده است.به همین دلیل است که این برج نیازمند سرویس های دوره ای و در بعضی موارد تعمیر برج خنک کننده می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرویس برج خنک کن می توانید مطلب موجود در را مطالعه کنید.

قبل از تعمیرات برج خنک کن چه اقداماتی باید صورت گیرد؟

همان طور که می دانید برای شروع هر کاری ابتدا باید قبل از آن یکسری اقدامات و کارهایی را انجام دهید تا پیرامون را برای انجام آن کار فراهم آورید. بنابراین؛ لازم است قبل از شروع فرایند تعمیر برج خنک کننده مراحل زیر برای تسریع در کارها و حفظ ایمنی صورت گیرد. زمانی که دستگاه خاموش است به راحتی می توان به بخش های مختلف آن بدون هیچ مشکلی دسترسی داشت و کاربر می تواند به تعمیر یا سرویس Cooling tower پرداخته و قطعات آن را به راحتی عوض کند. فقط این نکته را در نظر داشته باشید که رعایت نکات ایمنی در کار بسیار مهم می باشد.

 • برای دسترسی راحت تر به قطعات بهتر است قبل از شروع روند تعمیر، دستگاه را خاموش کنید.
 • برق پمپ ها و فن خاموش شود.
 • از سرویس خارج کردن پمپ های تزریق مواد شیمیایی
 • از سرویس خارج کردن پمپ فیلترهای شنی
 • دستگاه های تولید آب بدون املاح را خاموش کنید.

زمانی که دستگاه خاموش می شود به راحتی می توان قطعاتی که به تعمیر یا تعویض نیاز دارند را شناسایی کرد. برخی از اجزای آن را می توان در همان محل پروژه تعمیر کرد اما یکسری از قطعات آن فرسوده شده و نیاز به تعویض دارند.

تعمیرات برج خنک کننده شامل چه اقداماتی می باشد؟

 • خالی کردن آب سرد حوضچه به کمک پمپ های تخلیه
 • بررسی و تعمیر تمام فن های
 • تمام شیرهای دستگاه باز شده و عمل روان کاری انجام شود.
 • تنظیم نمودن زوایای فن ها
 • تعمیر یاتاقان های الکتروموتور
 • بازدید از بخش مکش پمپ ها و تمیز کردن صافی های آن
 • تعویض پکینگ ها، لوورها و قطره گیرهای شکسته
 • تخلیه لجن ها و گل و لای موجود در حوضچه

چرا باید تعمیر برج خنک کننده چیلر را به افراد ماهر سپرد؟

در  تولید برج خنک کننده مبحث تهویه مطبوع دارای اهمیت زیادی می باشند بنابراین نصب، سرویس و تعمیر این برج ها باید اصولی و توسط کادری متخصص صورت گیرد. شرکت تهویه گستر راگا در این زمینه دارای سوابق کاری موفقی بوده که گزینه مناسبی برای خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

مزیت تهویه گستر راگا در زمینه تعمیر برج خنک کننده نسبت به سایر رقبا چیست؟

به جرات می توان گفت برای تعمیر برج خنک کننده بزرگ ترین مزیت شرکت تهویه گستر راگا در مقایسه با سایر مجموعه ها، استفاده از کادری متخصص و تحویل کاری با کیفیت به کارگزاران می باشد. به علاوه می توان اشاره کرد که داشتن خلاقیت، تخصص، برنامه ریزی منظم ارایه بهترین خدمات در سریع ترین زمان و جلب رضایت شما عزیزان از مزیت های بزرگ این شرکت است.

خدمات ویژه ما در زمینه تعمیر برج خنک کننده چیلر شامل چه مواردی است؟

در زمینه تعمیر برج خنک کننده چیلر، این مجموعه برای جلب رضایت و سهولت در انجام کار، خدمات زیادی برای شما کارگزاران فراهم نموده است. از مهترین خدمات ارایه شده برای شما عزیزان این است که علاوه بر اجرا و انجام اصولی کار، شرکت ما با اطمینان خاطر از کار خود، تمامی فعالیت های صورت گرفته را ضمانت می کند.

ثبت سفارش سرویس و تعمیر برج خنک کننده به چه روش هایی انجام می شود؟

شما می توانید با استفاده از دو روش ثبت درخواست تلفنی و یا اینترنتی، تمامی پروژه های مرتبط با تاسیسات خود را به ما بسپارید. جهت انجام این کار کافی است با یکی از شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید، یا با استفاده از فرم ثبت سفارش، درخواست خود را برای ما ارسال نمایید. به این ترتیب، همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن و با توجه به نیازهای شما، پس از ارسال یک پیش قرارداد و دریافت تاییدیه از شما، یک یا چند نفر از متخصصین مربوطه را برای سنجش دقیق تر و شروع انجام پروژه به محل کار شما اعزام خواهند نمود.

هزینه و قیمت تعمیر برج خنک کننده چگونه محاسبه می شود؟

همانگونه که توضیح دادیم برج های خنک کننده دارای انواع متفاوتی از نظر اندازه، قدرت، جنس بدنه ای، مدل و نوع قطعات می باشند. پس نمی توان هزینه و قیمت دقیق تعمیر برج خنک کننده را بیان کرد. ابتدا باید نقص در سیستم را یافت و قیمت قطعات مورد استفاده را محاسبه کرد بنابراین برای استعلام هزینه و قیمت تعمیر برج های خنک کن می توانید با تلفن شرکت تماس گرفته و پس از بازدید کارشناسان ما از هزینه های آن با خبر شوید.

قیمت سرویس برج خنک کننده چقدر است؟

در رابطه با سرویس برج های خنک کن از لحاظ هزینه و قیمتی نیز مانند تعمیر آن نمی توان قیمت و هزینه دقیقی بیان کرد زیرا که ممکن است فعالیت های متفاوتی صورت گیرد که بدون رویت دستگاه و ارزیابی های کارشناسان قابل محاسبه دقیق نمی باشد.

فرآیند تعمیر و سرویس برج خنک کن توسط تعمیرکاران ما شامل چه مراحلی است؟

این مجموعه برای تسریع در انجام خدمات سرویس و تعمیر برج خنک کن تمامی خدمات و فعالیت ها را به صورت یک سیکل برنامه ریزی شده ارایه می دهد که عبارت است از :

 • بازدید از سیستم و برج خنک کن توسط کارشناسان مجرب و متخصص
 • تشخیص و شناسایی نقص و خرابی های احتمالی
 • تهیه و خرید لوازم و قطعات مورد نیاز
 • شست و شو برج خنک کن و پکینگ ها در صورت مشاهده رسوبات و گرفتگی ها
 • تعویض و تعمیر قطعات در صورت نیاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تعمیرات برج خنک کننده" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی, کسب و کار ایرانی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تعمیرات برج خنک کننده"، کلیک کنید.