بوریس جانسون خطاب به ترامپ: اگر اوکراین شکست بخورد عظمت آمریکا از بین می رود

بوریس جانسون خطاب به ترامپ: اگر اوکراین شکست بخورد عظمت آمریکا از بین می رود

نخست وزیر سابق بریتانیا به ترامپ هشدار داد در صورت شکست اوکراین از روسیه، دیگر نمی تواند عظمت را به آمریکا بازگرداند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری نکستونز به نقل از تلگراف؛ بوریس جانسون، نخست وزیر سابق بریتانیا در اظهاراتی به ترامپ هشدار داد که اگر اجازه دهد بخش هایی از اوکراین به دست ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه بیفتد، ترامپ در تحقق شعار «بازگرداندن دوباره عظمت به آمریکا» شکست خواهد خورد.

نخست وزیر سابق بریتانیا از جمهوری خواهان کنگره که بسته کمک 60 میلیارد دلاری جهت ارایه کمک به کی یف را متوقف کرده اند، خواست تا علیه روسیه متحد شده تا بتوانند جایگاه آمریکا را به عنوان ابر قدرت برجسته جهان حفظ کنند.

جانسون همچنین خواستار الحاق اوکراین به ناتو شد و در این رابطه عنوان کرد: اوکراین انتخاب کرده که یک ملت اروپایی آزاد و مستقل باشد که به سمت غرب، اتحادیه اروپا و ناتو گرایش دارد.

این کشور باید به ناتو بپیوندد و تنها راه حل منطقی همین است. جانسون عنوان کرد که عضویت اوکراین در ناتو به عنوان یک عامل بازدارنده پوتین را از هر گونه اقدامی علیه این کشور در جریان جنگ منع می کند.

جانسون از نامزدی ترامپ برای ریاست جمهوری در ژانویه 2024 در آمریکا حمایت کرده و عنوان کرد که باور ندارد جمهوری خواهان اوکراین را در جریان جنگ روسیه «ترک» کنند.

اظهارات جانسون در مورد مواضع ترامپ در قبال اوکراین در حالی مطرح شد که برخی از گزارشات از اقدام ترامپ برای تحت فشار قرار دادن اوکراین جهت واگذاری بخشی از زمین هایش به روسیه حکایت دارند.

جانسون خطاب به ترامپ پیروزی روسیه بر اوکراین را برای غرب و برای آمریکا را فاجعه دانسته و عنوان کرد: آنچه برای اوکراینی ها به عنوان یک ملت مستقل و اروپایی اتفاق افتاده است، جنایتکارانه و وحشیانه است.

جانسون با اشاره به اقدامات پیشین ترامپ مبنی بر ارسال سلاح های ضد تانک به اوکراین عنوان کرد که نمی تواند باور کند که او بخواهد به عنوان رییس جمهوری که قبلا به اوکراین کمک کرده بود، اکنون به این کشور پشت کند.

با این حال، واشنگتن پست در جریان گزارشی در هفته گذشته عنوان کرد ترامپ در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر، اوکراین را جهت واگذاری کریمه و منطقه مرزی دونباس به روسیه تحت فشار قرار می دهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بوریس جانسون خطاب به ترامپ: اگر اوکراین شکست بخورد عظمت آمریکا از بین می رود" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بوریس جانسون خطاب به ترامپ: اگر اوکراین شکست بخورد عظمت آمریکا از بین می رود"، کلیک کنید.