برای ورود VAR عزم جزمی داشتیم/ تاج پیگیر نیازهای فوتبال ایران است

برای ورود VAR عزم جزمی داشتیم/ تاج پیگیر نیازهای فوتبال ایران است

به گزارش خبرنگار نکستونز، هدایت ممبینی دبیرکل فدراسیون فوتبال در مراسم افتتاحیه سمینار آموزش مقدماتی کمک داوران ویدیویی VAR اظهار داشت: این سیستم در دنیا تقریباً یک سوم کشورها را فرا گرفته و 65 کشور آن را شروع یا اجرا کرده اند، ما خوشحالیم که با توجه به تحریم های ظالمانه توانستیم جز اولین کشورهایی باشیم که از فصل بعد این تکنولوژی را در لیگ برتر داریم.

او ادامه داد: پروژه VAR دارای مراحل خاصی است که فدراسیون طی یک سال گذشته با حمایت های روزمره و ویژه مهدی تاج، در پنل فیفا زمان گرفتیم و کارهای اجرایی آن را انجام دادیم. فرستادن داوران با هزینه های هنگفت به کلاس های VAR اتفاق افتاد چون عزم جزمی در این خصوص داشتیم. VAR در اولویت فدراسیون بوده و با تلاش همه عزیزان به این مهم دست یافتیم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: کشور ما از نظر هواداری فوتبال و هیجانات و تماشاگر جز 10 کشور اول دنیاست و فوتبال ایران توجه فیفا را جلب کرده است. واکنش اینفانتینو (رییس فدراسیون فوتبال) برای تیم ملی ساحلی، فوتسال و فوتبال اثبات این مدعاست. نخبه های زیادی در تیم داوری زنان و مردان داشتیم و فینال المپیک و رده بندی جام جهانی نماینده داشتیم.

او افزود: در جام ملت ها، جام باشگاه ها و فوتسال و فوتبال بانوان هم نماینده داوری داشته ایم که نشان می دهد فوتبال ایران جایگاه خودش در دنیا و آسیا را پیدا کرده است. تاج به عنوان نایب رییس AFC همیشه پیگیر نیازهای فوتبال ایران بوده و ما معتقدیم استعداد داوری در فوتبال ایران زیاد است. امیدواریم از این موقعیت استفاده شود و داوری ما به شکل ویژه با دنیا ارتباط بگیرد. همه هم و غم فدراسیون فوتبال برای توسعه و آموزش داوری گذاشته شده ولی شاید به چشم نیاید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برای ورود VAR عزم جزمی داشتیم/ تاج پیگیر نیازهای فوتبال ایران است" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برای ورود VAR عزم جزمی داشتیم/ تاج پیگیر نیازهای فوتبال ایران است"، کلیک کنید.