بارندگی های شدید در آلمان؛ صدور بالاترین سطح هشدار برای برخی ایالات

بارندگی های شدید در آلمان؛ صدور بالاترین سطح هشدار برای برخی ایالات

بارندگی های سیل آسا در روزهای اخیر وضعیتی بحرانی در بخش هایی از آلمان به وجود آورده است.

به گزارش نکستونز، سطح آب رودخانه ها افزایش پیدا کرده و به صدها نفر توصیه شده خانه های خود را تخلیه کنند. در جنوب آلمان آتش نشانی و اورژانس در حالت آماده باش هستند.

سرویس هواشناسی آلمان (DWD) بالاترین سطح هشدار را برای بخش های وسیعی از ایالت های «بادن-وورتمبرگ» و «بایرن» اعلام کرده است. هواشناسی هشدار داده است که در برخی مناطق آلمان ممکن است تا 120 لیتر باران در هر متر مربع ببارید. این بدین معناست که میزان بارندگی طی دو روز آینده به اندازه کل ماه پیشین است.

به دلیل خطر سیل شدید به بیش از 1300 نفر در شهر «مکنبویرن» ایالت بادن-وورتمبرگ توصیه شده است خانه های خود را تخلیه کنند.

همچنین به دلیل احتمال بروز سیل در رودخانه «شوسن» توصیه شده است که اهالی احتیاط های لازم را انجام دهند. بر اساس این توصیه ها ساکنان باید از اقامت در اتاق های زیرزمین خودداری کنند. خطر به ویژه در اطراف دریاچه «کنستانس» زیاد شده است. آتش نشانی به ساکنان حادثه دیده اطلاع داده که احتیاط به عمل آورند.

در حال حاضر مشخص نیست که سطح آب با گذشت زمان با چه سرعتی افزایش خواهد یافت اما در «لینداو»، اولین خیابان ها و زیرگذرها دچار آبگرفتگی شدند و تردد اتوبوس های شهری متوقف شده است.

خطر سیل همچنین در ایالت «هسن» و در مناطقی از شرق آلمان نیز وجود دارد. بارندگی شدید باعث افزایش سطح آب رودخانه ها شده و این روند همچنان رو به افزایش است.

به گزارش سرویس هواشناسی آلمان، مردم شرق آلمان نیز باید خود را برای تشدید باران و وقوع رعد و برق زیاد آماده کنند.

بروز باران های سیل آسا در برخی مناطق آلمان اکنون به چالش بزرگی تبدیل شده است. ادارات و نهادهای شهری تلاش می کنند درباره راهکارهای مقابله با باران های سیل آسا اطلاع رسانی کنند.

مردم آلمان هنوز خاطره تلخ بروز سیل سه سال پیش در این کشور را از یاد نبرده اند.

به گزارش دویچه وله، در تابستان 2021 در منطقه «آرتال» در ایالت «راینلندزفالتس»، واقع در غرب آلمان سیلی فاجعه بار جاری شد که در اثر آن 134 نفر جان خود را از دست دادند و خسارت های زیادی به ساکنان این منطقه وارد شد.

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بارندگی های شدید در آلمان؛ صدور بالاترین سطح هشدار برای برخی ایالات" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بارندگی های شدید در آلمان؛ صدور بالاترین سطح هشدار برای برخی ایالات"، کلیک کنید.