این چک های صیادی را قبول نکنید!

این چک های صیادی را قبول نکنید!

آفتاب نیوز :

از قبول چک با سر رسید روز تعطیل خودداری کنید.

در قوانین جدید، چک دیگر پول نقد است و در چک های صیادی تضمین پرداخت آن از طرف بانک تایید می شود. با این حال راه هایی برای دور زدن این قوانین همیشه هست و افراد زیادی هستند با وجود تحویل چک صیادی اما باز هم چکشان برگشت می خورد.

در این بین افرادی هستند که با دانستن قوانین و همچنین اطلاع از سخت گیری های مجازات برای چک بلامحل، این افراد برای اینکه موقعیت خود را از دست ندهند و درگیر دادگاه و مجازات نشوند، اقدام به صدور چک با تاریخ خاص می کنند.

همانطور که می دانید در بین اسناد تجاری، چک بی اعتبار مجازات کیفری دارد و سایر اسناد مثل سفته فقط امکان مطالبه حقوقی دارند. چنین افراد شیادی با دانستن دقیق قوانین و مهم تر از آن غفلت طرف معامله، چک صادرشده خود را از بند مجازات کیفری خارج و در حد سفته پایین می آورند تا، زمانی که طرف معامله چک را برگشت زد، امکان شکایت کیفری را از او سلب کند و فقط امکان مطالبه حقوقی آن برای او باقی بماند.

در این حالت پرونده قضایی تشکیل نمی شود و تنها درگیر شوراهای حل اختلاف و واسطه هایی برای حل و فصل می شود که این خود زمان زیادی را از قربانی تلف می کند و ارزش پول او روز به روز از بین می رود و در آخر با راضی کردن اون به پرداخت اصل مبلغ، پولی که دیگر بی ارزش شده به اون پرداخت می کند.

پس مراقب باشید در زمان دریافت چک از طرف معامله، حتما به تاریخ چک دقت کنید که روز تعطیل نباشد تا امکان شکایت کیفری در صورت عدم پرداخت از شما سلب نشود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این چک های صیادی را قبول نکنید!" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این چک های صیادی را قبول نکنید!"، کلیک کنید.