این ویتامین از ریزش مو جلوگیری می کند

آفتاب نیوز :

تاثیر آب و هوا را می توان روی مو و پوست احساس کرد. یکی ازپدیده هایی که در فصل زمستان رخ می دهد، ریزش مو است، البته ریزش مو دلایل مختلف جسمانی، عصبی و روحی روانی دارد که نداشتن یک رژیم غذایی مناسب هم از جمله این دلایل است.

همشهری آنلاین در گزارشی نوشت نکته جالب این است که رژیم غذایی می تواند به طور طبیعی ریزش مو را معکوس کند و با افزودن برخی مواد غذایی به رژیم روزانه، رشد مو را تقویت کند. در این مطلب به همه آنچه باید در مورد ضروری ترین ویتامین برای رشد مو و غذا هایی که به طور طبیعی حاوی آن هستند، پرداخته شده است.

بیوتین چیست؟

بیوتین که به عنوان ویتامین B 7 یا گاهی اوقات ویتامین H شناخته می شود، یک ویتامین محلول در آب است که متعلق به گروه B-complex است. این ویتامین نقش مهمی در فرآیند های متابولیک مختلف (متابولیک: سوخت وساز) در بدن از جمله متابولیسم چربی ها، کربوهیدرات ها و پروتیین ها دارد. بیوتین همچنین برای سلامت پوست، مو و ناخن ضروری است.

بیوتین چگونه به رشد مو کمک می کند؟

ویتامین B 7 که به نام بیوتین نیز شناخته می شود یک ویتامین ضروری است اعتقاد متخصصان پوست و مو بر این است که این ویتامین ضخامت تار ها و فولیکول های مو و به عبارتی دیگر رشد مو را تقویت می کند. بیوتین همچنین در تولید کراتین که یک پروتیین فیبری است که ساختار مو، پوست و ناخن ها را می سازد، نقش دارد. کراتین برای حفظ استحکام مو حیاتی است. در این مطلب به ویژگی های موثر بیوتین در بهبود رشد مو اشاره می کنیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این ویتامین از ریزش مو جلوگیری می کند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این ویتامین از ریزش مو جلوگیری می کند"، کلیک کنید.