این خودرو در حین آزمایش بدون بال پرواز کرد! /عکس

امیرمسعود عابدین_ ‌بنیانگذار هنسی در بیانیه‌ای که روز شنبه در اینستاگرام منتشر کرد، اعلام کرد که یک دستگاه ونوم F۵ با سرعت ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت در فرودگاه کِنِدی در فلوریدا از زمین بلند شده و در هوا چرخیده است.

به گفته جان هنسی، تیم او وقتی در حال آزمایش یک سیستم آیرودینامیکی جدید برای F۵ بود، زمانی که خودرو به سرعت ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت رسید، نیروی رو به پایین از دست رفته و کنترل خودرو توسط راننده مختل شده است. در کمال تعجب راننده بدون هیچ آسیبی از این حادثه بیرون آمد. علت این حادثه هنوز مشخص نشده و تیم هنسی در حال تجزیه و تحلیل داده ها برای کشف علت هستند.

پس از مرسدس بنز سی ال آر و پورشه ۹۱۱ جی تی ۱، این سومین خودرویی است که دچار این حادثه عجیب و غریب می‌شود.

این خودرو در حین آزمایش بدون بال پرواز کرد! /عکس

هنسی از ونوم F۵ به عنوان سریع ترین خودروی تولیدی روی کره زمین یاد می کند که می تواند به حداکثر سرعت ادعایی ۵۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. با این حال، تا زمان نوشتن این مقاله هیچ تلاشی برای رسیدن به این سرعت ثبت نشده است. این یک ابرخودروی ۱۸۱۷ اسب بخاری است که در سال ۲۰۲۰ عرضه شده است.

منبع: motor۱

۲۲۷۳۲۲

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این خودرو در حین آزمایش بدون بال پرواز کرد! /عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این خودرو در حین آزمایش بدون بال پرواز کرد! /عکس"، کلیک کنید.