انفجار موشک هنگام پخش زنده تلویزیونی

انفجار موشک هنگام پخش زنده تلویزیونی

به گزارش نکستونز، «اسپیس وان» در تلاش بود که تبدیل به اولین شرکت خصوصی ژاپن شود که ماهواره ای در مدار زمین قرار می دهد. اما این شرکت در پرتاب موشک 18 متری «کایروس» از پایگاه فضایی «کیی» در شهر کوشیموتو، استان واکایاما، شکست خورد.

به نقل از ایرنا، آتش نشانان محلی به این پایگاه اعزام شدند. پلیس ژاپن گفته است که تاکنون گزارشی از تلفات دریافت نکرده است. پس از این انفجار، اسپیس وان گفت که «اقدامات پایان پرواز» را اجرا کرده است.

این پرتاب در ابتدا برای روز شنبه برنامه ریزی شده بود اما پس از این که این شرکت متوجه حضور یک کشتی در بخشی از اقیانوس شد که برای ایمنی لازم بود خالی باشد، به تاخیر افتاد.

به گفته مرکز اطلاعات ماهواره ای کابینه ژاپن، این ماهواره قرار بود بخشی از وظایف یک ماهواره دولتی را در نظارت بر تاسیسات نظامی کره شمالی برعهده داشته باشد.

اسپیس وان که سال 2018 تاسیس شد، به دنبال تجاری سازی خدمات فضایی با کاهش هزینه ها و ارایه پرتاب های موشکی با فرکانس بالا است. این شرکت در نظر دارد تا دهه 2030 هر سال 30 موشک به فضا بفرستد.

این شرکت قصد دارد مدت زمان آماده سازی پرتاب را به کمتر از یک سال پس از انعقاد قرارداد با مشتریان خود کاهش دهد.

برنامه های پرتاب اولین موشک این شرکت که در ابتدا قرار بود حداکثر تا پایان مارس 2022(اسفند1400-فروردین1401) انجام شود، چهار مرتبه به دلیل همه گیری کرونا و تاخیر در تامین تجهیرات به تعویق افتاده بود.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انفجار موشک هنگام پخش زنده تلویزیونی" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انفجار موشک هنگام پخش زنده تلویزیونی"، کلیک کنید.