افزایش مسمومیت های ناشی از گاز گرفتگی در چادرهای مسافرتی/ رشد 4.5 درصدی مصدومان تصادفات نوروزی

افزایش مسمومیت های ناشی از گاز گرفتگی در چادرهای مسافرتی/ رشد 4.5 درصدی مصدومان تصادفات نوروزی

با اجرای طرح نوروزی 1403 هلال احمر و براساس آمارهای به دست آمده، علاوه بر افزایش 4.5 درصدی تعداد مصدومان ناشی از تصادفات، میزان مسمومیت مسافران با گاز منوکسید کربن نیز نسبت به سال گذشته 4 درصد افزایش یافته است.

به گزارش نکستونز به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ در اطلاعیه ستاد ملی خدمات یکپارچه هلال احمر در طرح نوروزی 1403 آمده است:

1. طی هفت روز از آغاز طرح نوروزی هلال احمر- از 24 اسفند تا  دوم فروردین-، 1037 مورد عملیات و خدمات امدادی برای کمک به هموطنان در حوادث مختلف انجام شده که 710 مورد آن (76 درصد از کل عملیات های امدادی) مربوط به تصادفات جاده ای بوده است. شدت تصادفات نسبت به سال گدشته منجر به رشد 4.5 درصدی مصدومان شده، همچنین براساس آمارها، میزان مسمومیت ناشی از گاز منوکسیدکربن بویژه در چادرهای مسافرتی نسبت به سال گذشته رشد 4 درصدی را نشان می دهد که توصیه می شود مسافران عزیز، موارد ایمنی را در استفاده از وسایل گرمایشی و پخت و پز در چادرها رعایت کنند.

2. با تلاش امدادگران در 7 روز گذشته تا امروز به 5355 نفر امدادرسانی و 444 نفر در راه مانده، اسکان اضطراری داده شدند. همچنین 379 مورد انتقال مصدومان به مراکز درمانی و انتقال 176 نفر نیز به مناطق امن، توسط امدادگران جمعیت هلال احمر انجام شده است.

3. با آغاز فعالیت ستاد ملی خدمات یکپارچه جمعیت هلال احمر در طرح نوروزی 1403، تا امروز، 418 هزار و 813 نفر از خدمات بشردوستانه اعضای سازمان جوانان هلال احمر شامل خدمات پست های ایمنی و سلامت نوروزی، فضای دوستدار کودک، تیم های سحاب و آموزش های امدادی این جمعیت بهره مند شده اند.
4. در این مدت با اجرای طرح های درمانی و دارویی، 32 هزار و 45 نفر به داروخانه های هلال احمر در سراسر کشور مراجعه کرده اند. همچنین بیش از 28 هزار و 300 نفر از خدمات درمانی، توانبخشی و واکسیناسیون حجاج، بهره مند شده اند.
5. در مجموع در 7 روز ابتدایی آغاز طرح خدمات یکپارچه نوروزی هلال احمر، با مشارکت و تلاش 89 هزار و 418 نفر/روز امدادگر، جوان و داوطلب و فعالیت 4258 پایگاه و مرکز، به 576 هزار و 66 نفر، خدمات لازم ارایه شده است.

6. امدادگران جمعیت هلال احمر در 14 استان آذربایجان غربی، شرقی، خراسان شمالی، جنوبی، رضوی، گلستان، مازندران، خوزستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، فارس، زنجان، چهارمحال و بختیاری و بوشهر در حال امدادرسانی به متاثران از سیلاب و آبگرفتگی هستند.

در هر جای ایران که هستید و در صورت نیاز به امدادرسانی، امدادگران هلال احمر در کوتاه ترین زمان ممکن در کنار شما خواهند بود. ندای امداد هلال احمر با شماره تلفن 112 به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی و امداد و نجات افراد حادثه دیده در سراسر کشور است. همچنین سایت آموزشی هلال احمر به آدرس khadem.ir برای ارایه اموزش های امدادی در دسترس هموطنان است.

ستاد ملی خدمات یکپارچه جمعیت هلال احمر در طرح نوروزی 1403»

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش مسمومیت های ناشی از گاز گرفتگی در چادرهای مسافرتی/ رشد 4.5 درصدی مصدومان تصادفات نوروزی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش مسمومیت های ناشی از گاز گرفتگی در چادرهای مسافرتی/ رشد 4.5 درصدی مصدومان تصادفات نوروزی"، کلیک کنید.