اعلام شرایط مشمولان غیرغایب برای اربعین حسینی/ حذف وثیقه خروج از کشور مشمولان

اعلام شرایط مشمولان غیرغایب برای اربعین حسینی/ حذف وثیقه خروج از کشور مشمولان

سازمان نظام وظیفه عمومی اعلام کرد: مشمولان غیرغایب می توانند برای زیارت عتبات عالیات در راهپیمایی اربعین حسینی ثبت نام کنند و وثیقه خروج از کشور مشمولان برای اربعین حذف شده است.

به گزارش نکستونز، کلیه مشمولان غیرغایب دانش آموز، دانشجو و طلاب که دارای معافیت تحصیلی هستند و همچنین مشمولان غیرغایبی که دارای برگ آماده به خدمت بوده و یا در مهلت معرفی قانونی قرار دارند، در صورتیکه قصد زیارت عتبات عالیات در ایام محرم و صفر بویژه ایام اربعین حسینی را دارند، می‌توانند با مراجعه به سامانه sakha.epolice.ir صرفا برای بازه زمانی سفر از تاریخ ۱۷ تیرماه تا ۱۴ شهریور ماه نسبت به ثبت درخواست خروج از کشور بدون وثیقه اقدام کنند. 

 تسهیلات فوق فقط به مشمولان غیر غایب تعلق می‌گیرد و مشمولان غایب به مرزهای کشور مراجعه نکنند؛ مگر اینکه وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند  و در صورت اعزام به خدمت می‌توانند برای خروج از کشور از یگان خدمتی خود اقدام کنند.

کلیه مشمولان متولد سال ۱۳۸۵ که قصد زیارت عتبات عالیات از اول ماه محرم تا پایان ماه صفر بویژه اربعین حسینی را دارند، می‌توانند در این ایام بدون نیاز به اخذ مجوز خروج از کشور در این سفر معنوی شرکت کنند.

مشمولان دانش آموز، دانشجو و طلاب حوزه علمیه که متقاضی شرکت در مراسم ایام محرم، صفر و اربعین حسینی هستند، می‌بایست قبل از ثبت و ارائه درخواست خروج از کشور از صدور معافیت تحصیلی خود اطمینان حاصل کنند.

این دسته از مشمولان می‌بایست هرچه زودتر برای ثبت درخواست خروج از کشور خود در سامانه  sakha.epolice.ir اقدام کنند تا در روزهای نزدیک به اربعین حسینی به علت تراکم درخواست‌ها با مشکل مواجه نشوند. سربازان حین خدمت نیز می‌بایست برای دریافت مجوز خروج از کشور از طریق یگان خدمتی خود اقدام کنند.

بر اساس گزارش سازمان نظام وظیفه عمومی، مشمولانی که برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی از وظیفه عمومی مجوز خروج از کشور دریافت کرده‌اند نیز می‌بایست ورودشان به کشور در سامانه پلیس مهاجرت و گذرنامه مستقر در گیت‌های مرزی کشور ثبت شود، در غیر این صورت برای خروج از کشور مجدد دچار مشکل می‌شوند، مشمولانی که سال گذشته ورودشان به کشور را در سامانه پلیس گذرنامه ثبت نکرده‌اند نیز می‌بایست برای رفع مشکل خروج از کشور خود به صورت حضوری به وظیفه عمومی محل سکونت خود مراجعه کنند.

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعلام شرایط مشمولان غیرغایب برای اربعین حسینی/ حذف وثیقه خروج از کشور مشمولان" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعلام شرایط مشمولان غیرغایب برای اربعین حسینی/ حذف وثیقه خروج از کشور مشمولان"، کلیک کنید.