اصرار بر جنگ نیابتی

اصرار بر جنگ نیابتی

فرانسه 20 کشور اروپایی را در پاریس گرد هم آورد تا برای آینده جنگ اوکراین برنامه ریزی کنند. در بیانیه ریاست جمهوری فرانسه آمده است که با ورود جنگ روسیه و اوکراین به سومین سال خود، رهبران و وزرای اروپایی برای شرکت در این کنفرانس دعوت شدند تا راه های موجود برای تقویت همکاری شرکا برای حمایت از اوکراین را بررسی کنند.

به گزارش نکستونز، فرامرز اصغری در یادداشتی در سیاست روز نوشت: یکی از نکات قابل توجه در این نشست و حواشی آن تاکید بر خودداری اروپا و ناتو از اعزام نیرو به اوکراین است. ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو با اشاره به گزارش هایی مبنی بر بررسی اعزام نیروهای نظامی به اوکراین از سوی برخی کشورهای غربی تاکید کرد این ایتلاف هیچ برنامه ای برای اعزام سربازان نظامی به این کشور جنگ زده ندارد.
این در حالی است که رابرت فیکو، نخست وزیر اسلواکی گفته بود که برخی کشورها در حال بررسی اعزام نیروی نظامی به اوکراین برای کمک به این کشور هستند. در بحبوحه افزایش گمانه زنی ها درباره تصمیم احتمالی ناتو برای اعزام نیرو به اوکراین، صدراعظم آلمان تاکید کرد که ناتو نیروی نظامی به اوکراین اعزام نخواهد کرد. یک سخنگوی نخست وزیر انگلیس در واکنش به انتشار برخی گزارش ها درباره احتمال اعزام نیروی نظامی غرب به اوکراین اعلام کرد که لندن برنامه ای برای مشارکت در چنین طرحی ندارد.
در واکنش به مطرح شدن گزینه اعزام نیروهای نظامی به اوکراین از سوی برخی کشورهای غربی، اسپانیا، لهستان و جمهوری چک اعلام کردند که نیروهای خود را برای اوکراین اعزام نمی کنند. این مواضع به اصطلاح صلح طلبانه در حالی مطرح شده است که رفتار اروپایی ها در نشست امنیتی مونیخ در اواخر بهمن ماه، و مواضع و اظهارات آنها در سالگرد جنگ اوکراین مبنی بر اختصاص دهها میلیارد دلار کمک نظامی به کی یف و لزوم شکست مسکو نشان می دهد که عملا اروپا و آمریکا میدان دار اصلی جنگ علیه روسیه هستند و اوکراین صرفا جنبه یک قربانی را دارد که جنگی نیابتی را ادامه می دهد.
این رویکرد جنگ طلبانه چنان است که غرب رسما هرگونه راهکار سیاسی حداقل تا پایان سال 2025 را رد کرده و بر لزوم تسلیح کی یف برای ادامه جنگ تاکید کرده اند. بر این اساس ادعای عدم اعزام نیرو به اوکراین صرفا یک ژست ظاهری برای پایین آوردن هزینه های انسانی غرب است و در عمل آنها ریشه جنگ و کشتارها و ویرانی هایش هستند.
پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اصرار بر جنگ نیابتی" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اصرار بر جنگ نیابتی"، کلیک کنید.