اشکانی: تمامی اوزان کشتی فرنگی شانس کسب مدال المپیک هستند

اشکانی: تمامی اوزان کشتی فرنگی شانس کسب مدال المپیک هستند

سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی گفت: در تمامی اوزان کشتی فرنگی این شانس را داریم تا در المپیک پاریس مدال بگیریم.

علی اشکانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری نکستونز، درباره عملکرد ملی پوشان کشتی فرنگی در مسابقات رنکینگ اتحادیه جهانی مجارستان اظهار کرد: با توجه به نگاه کادرفنی که انتخابی بود در برخی اوزان با دو تا سه فرنگی کار به مجارستان رفته بودیم. به برخی از کشتی گیران فرصت داده شده بود تا خود را محک بزنند تا در کوران آمادگی قرار بگیرند. در مجموع عملکرد ملی پوشان قابل قبول بود و اتفاقات بزرگی در جریان مسابقات افتاد. از جمله انتخاب سعید اسماعیلی به عنوان نفر اول وزن 67 کیلوگرم و همین طور باخت غیرمنتظره او برابر حریف کوبایی در حالی که تا ثانیه های پایانی برنده بود، اما با تصور برتری کشتی را رها کرد که تجربه بسیار ارزشمندی را قبل از المپیک به دست آورد.

سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی افزود: برد و باخت هایی داشتیم که در برخی موارد انتظار نبود. مثلاً در 67 کیلوگرم شکست محمدرضا گرایی رخ داد و به مدال برنز رسید. در 77 کیلوگرم محمدرضا مختاری به فینال نرسید و در نهایت به مدال برنز بسنده کرد. البته برای کادرفنی تیم ملی کشتی فرنگی حضور در این مسابقات بازخورد خیلی خوبی داشت. ملی پوشان را به خوبی ارزیابی کردند. ماحصل حضور در چنین مسابقاتی را باید در المپیک دید. امیدوارم در پاریس هم شاهد نمایش بسیار خوبی از سوی نمایندگان کشورمان باشیم. 

اشکانی درباره اینکه می توان امیدوار بود تا در المپیک پاریس، همانند المپیک لندن مدال های خوشرنگ مسابقات نصیب فرنگی کاران ایران شود، عنوان کرد: یقیناً این شانس را داریم تا در المپیک پاریس مدال طلا بگیریم. شرایط تیم ملی کشتی فرنگی نسبت به 12 سال قبل به مراتب بهتر است. قاسم رضایی که طلا گرفت در آستانه مسابقات به تیم پیوست. امید نوروزی شرایط 50-50 را داشت. حمید سوریان پیش از مسابقات بخت بیشتری داشت، اما در نهایت 3 مدال طلا گرفتیم. در ترکیب تیم ملی قهرمانان جهان و المپیک را داریم.  

سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی خاطرنشان کردند: در همه اوزان می توانیم امیدوار به کسب مدال طلا باشیم ولی در اوزان 67، 97 و 130 بیشترین انتظارات کسب مدال وجود دارد. در اوزان 60، 77 و 87 هم امید زیادی داریم و نمی توانیم نمایندگان خود را در این اوزان بدون شانس بدانیم. برادران گرایی طبق فرایند تنظیم شده انتخابی تیم ملی فرصت حضور در المپیک را از دست دادند، اما با توجه به اینکه در گذشته برای کشورمان مدال آوری کردند، می توانند خود را به سطحی برسانند که در مسابقات آتی به تیم ملی کمک کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اشکانی: تمامی اوزان کشتی فرنگی شانس کسب مدال المپیک هستند" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اشکانی: تمامی اوزان کشتی فرنگی شانس کسب مدال المپیک هستند"، کلیک کنید.