ارتش ربات های سوسکی به میدان آمدند

به گزارش نکستونز، در این تحقیق که توسط دانشمندان «دانشگاه فناوری نانیانگ» سنگاپور انجام شده است، حدود 20 سوسک ماداگاسکار که به کامپیوترهای کوچکی مجهز هستند، به عنوان یک ارتش در تپه ای شنی مورد آزمایش قرار گرفته اند. این ارتش کوچک، در واقع سوسک های زنده ای هستند که دانشمندان می توانند از راه دور آن ها را کنترل کنند.

به نقل از مجله نکستونز، محققان می توانند از طریق کامپیوترهای قرارگرفته در پشت این سوسک ها، دستوراتی را به آن ها منتقل کنند و جهت حرکتشان را مشخص کنند. این دستورات از طریق الکترودهایی که در دو سمت اندام حسی حشرات قرار دارد، از کامپیوتر به سوسک ها منتقل می شود.

در حالی که دانشمندان می توانند سوسک ها را به چپ یا راست حرکت دهند، خود این حشرات نیز می توانند مانند معمول راه خود را از بین موانع انتخاب کنند. نکته جالب دیگر اینکه محققان همچنین مواردی را ثبت کرده اند که در آن سوسک هایی که به طور تصادفی روی پشت خود غلتیده بودند، توسط حشرات دیگر کمک می شوند تا دوباره سرپا شوند.

دانشمندان همچنین برای برطرف کردن برخی چالش های تحقیقات قبلی، یک الگوریتم ناوبری جدید برای سوسک های سایبورگ ایجاد کرده اند. در این الگوریتم، از بین هر 20 سوسک، یک مورد به عنوان رهبر انتخاب می شود و بقیه پیروان آن هستند. در حالی که رهبر این ارتش موقعیت هدف را می داند، پیروان آن فقط موقعیت نسبی سوسک های مجاور خود را می دانند.

آن ها در تحقیقات خود متوجه شدند که این الگوریتم جدید درهم تنیدگی بین سوسک ها را کاهش می دهد. همچنین فعل وانفعالات بین سوسک ها می تواند به یک سایبورگ به دام افتاده کمک کند تا از یک موقعیت دشوار خارج شود.

محققان امیدوارند روزی بتوان از چنین ارتشی در ماموریت های جستجو و نجات پس از بلایای طبیعی استفاده کرد.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارتش ربات های سوسکی به میدان آمدند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارتش ربات های سوسکی به میدان آمدند"، کلیک کنید.