آمار تعداد چک های مبادله ای در اسفندماه 1402

براساس آمار چک های مبادله ای در اسفند ماه سال 1402، بیش از 9 میلیون و 100 هزار فقره چک به ارزشی حدود 6925 هزار میلیارد ریال مبادله شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد، 9.2 درصد و از نظر مبلغ، 15.9 درصد افزایش نشان می دهد.

آمار تعداد چک های مبادله ای در اسفندماه 1402

آفتاب نیوز :

در اسفندماه سال 1402، بیش از 8 میلیون و 300 هزار فقره چک به ارزشی بیش از 6111 هزار میلیارد ریال وصول شده است. 

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در ماه مورد گزارش، استان تهران با سهم بیش از 49 درصدی، بیشترین ارزش چک های مبادله شده را داشت که این میزان به لحاظ تعدادی نیز بیش از 32 درصد چک ها را شامل می شد. استان های اصفهان و خراسان رضوی نیز در رتبه های بعدی قرار دارند.

همچنین بیشترین نسبت تعداد چک های وصولی به مبادله ای در استان های گیلان، خوزستان و کرمانشاه بوده است.

از لحاظ ارزشی نیز بیشترین نسبت چک های وصولی در استان های البرز، خوزستان و گیلان بوده است.

براساس این گزارش طی اسفندماه 1402، 91.3 درصد از کل چک های مبادله شده در سامانه چکاوک وصول شده است. این نسبت از نظر مبلغی نیز معادل 88.3 درصد است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمار تعداد چک های مبادله ای در اسفندماه 1402" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمار تعداد چک های مبادله ای در اسفندماه 1402"، کلیک کنید.