آماده برای غیر منتظره ترین فینال

به گزارش خبرگزاری نکستونز؛ در شرایطی که پیش بینی می شد کره جنوبی و ایران، تیم هایی باشند که در مرحله نیمه نهایی حریفان خود را شکست می دهند اما این قطر و اردن بودند که دو تیم مدعی را کنار زدند و به دیدار فینال جام ملت های آسیا 2023 راه پیدا کردند. این سومین فینال عربی در تاریخ مسابقات جام ملت های آسیا خواهد بود پیش از این عربستان سعودی و امارات در فینال 1996 و عربستان سعودی و عراق در فینال 2007 به مصاف یکدیگر رفته بودند.

اردن برای اولین بار در تاریخ خود به دیدار نهایی این رقابت ها رسید. علیرغم همه شانس ها، اردنی ها در نیمه نهایی موفق شدند کره جنوبی را با نتیجه 2-0 شکست دهند و به این مسابقه عنوان قهرمانی راه پیدا کنند.

از سوی دیگر، قطر مدافع عنوان قهرمانی تنها یک بازی تا دفاع از تاج خود فاصله دارد. تنها ایران (1976)، عربستان سعودی (1988) و ژاپن (2004) موفق به انجام این کار در گذشته شده اند.

عنابی ها در دیداری نیمه نهایی، بمقابل ایران به پیروزی رسیدند.

آمار و ارقام

در 23 دیدار رو در روی قبلی اردن 6 بار مقابل قطر پیروز شده و 12 بار شکست خورده است.

آخرین پیروزی اردن مقابل قطر در آگوست 2008 بود که با نتیجه 3-0 در مسابقات قهرمانی غرب آسیا به ثمر رسید.

قطر در دو بازی اخیر خود اردن را شکست داده است: 2-0 در ژانویه 2014 و 2-0 در دسامبر 2018.

قطر در چهار بازی مقابل اردن شکست نخورده است.

قطر پس از بسته نگه داشتن دروازه در هر سه بازی گروهی خود، حداقل یک بار در هر سه بازی حذفی خود گل خورده است.

257 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آماده برای غیر منتظره ترین فینال" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آماده برای غیر منتظره ترین فینال"، کلیک کنید.