آغاز کوچ بهاره عشایر استان تهران/ برگزاری جشن کوچ عشایر همزمان با استقرار در مناطق ییلاقی

مدیر امور عشایر استان تهران از آغاز کوچ بهاره عشایر این استان خبر داد و گفت: حدود یک هزار خانوار عشایری استان از مناطق قشلاقی به سمت مناطق ییلاقی شهرستان های فیروزکوه، دماوند و شمیرانات کوچ می کنند.

فرشید ذبیحی در گفت وگو با نکستونز، در تشریح روند کوچ بهاره عشایر استان تهران، گفت: کوچ بهاره عشایر استان تهران حدود یک ماه ادامه خواهد داشت و در نیمه خرداد ماه عشایر پس از عبور از مناطق میانبند وارد مناطق ییلاقی می شوند.

وی افزود: علاوه بر عشایر استان تهران امسال نیز حدود 400 خانوار «عشایر مهمان» از استان های قم، البرز، مرکزی و سمنان در مناطق ییلاقی شهرستان های فیروزکوه، دماوند و شمیرانات مستقر خواهند شد.

مدیر امور عشایر استان تهران ادامه داد: امسال همچنین هماهنگی خوبی با استانداری و سایر دستگاه های مرتبط صورت گرفته تا خدمات رسانی مناسبی به عشایر داشته باشیم، بطوریکه تامین امنیت در مسیر کوچ، تسهیل و هماهنگی لازم برای تردد عشایر و دام از معابر و جاده های برون شهری، ارایه خدمات بهداشتی به عشایر، واکسیناسیون و سایر خدمات دامپزشکی، تامین آب شرب بهداشتی، مرمت و بازگشایی مسیرهای عشایری از خدمات مهم دستگاه های مربوطه به عشایر است.

وی تاکید کرد: بر همین اساس با توزیع سیلندرگاز و استفاده از انرژی های سازگار با محیط زیست و همچنین سامانه های مختلفی از جمله فانوس و حمام خورشیدی، روشنایی معابر در استقرارگاه های عشایری در نظر گرفته شده و مسیرهای کوچ عشایر نیز مرمت و بازگشایی می شود.

مدیر امور عشایر استان تهران در خصوص برگزاری جشن کوچ عشایر نیز گفت: تلاش داریم همزمان با استقرار عشایر در ییلاقات جشن کوچ برگزار شود.

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز کوچ بهاره عشایر استان تهران/ برگزاری جشن کوچ عشایر همزمان با استقرار در مناطق ییلاقی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز کوچ بهاره عشایر استان تهران/ برگزاری جشن کوچ عشایر همزمان با استقرار در مناطق ییلاقی"، کلیک کنید.