آرزوهای دروازه بانی که از دل مردم به تیم ملی رسید

آرزوهای دروازه بانی که از دل مردم به تیم ملی رسید

به گزارش خبرگزاری نکستونز؛ او در جام جهانی 2 گل زد و گل زیبای او مقابل تاهیتی باعث شد تا فیفا از میرجلیلی تمجید کند. میرجلیلی از آرزوهای خود در سال 1403 صحبت می کند، آرزویی که تنها مختص خودش نیست و به تمام مردم کشورمان اختصاص دارد.

در گزارش ایران ورزشی آمده است: دروازه بان دوم تیم ملی در خصوص عملکردش در سال 1402 می گوید: «سال فوق العاده ای را پشت سر گذاشتم و در ابتدای سال با تیم ملی قهرمان آسیا شدم و به عنوان بهترین دروازه بان این مسابقات معرفی شدم. علاوه بر این توانستم به عنوان بازیکن لژیونر در لیگ روسیه بازی کنم و سهمیه المپیک ساحلی را با تیم ملی کسب کنم. مسابقات کسب سهمیه در روسیه برگزار شد و تیم ملی ما با وجود شایستگی فراوان با ناداوری نایب قهرمان این مسابقات شد و روسیه به عنوان قهرمانی رسید.»
او که در جام جهانی پیراهن شماره 12 را به تن کرده بود، صحبت هایش را اینگونه ادامه می دهد: «در روسیه هم با وجود حضور بهترین دروازه بان های دنیا به عنوان بهترین دروازه بان مسابقات انتخاب شدم. پس از پایان لیگ روسیه به ایران آمدم و با یک پیشنهاد خوب مالی در لیگ بازی کردم. در واقع سال 1402 پر از اتفاقات خوب بود و تنها اتفاق بد برای من مصدومیتی بود که باعث شد 2 ماه خانه نشین شوم اما خوشبختانه در آستانه مسابقات جام جهانی مصدومیتم برطرف شد و توانستم در این مسابقات معتبر همراه تیم ملی باشم.»
این دروازه بان تیم ملی فوتبال ساحلی در خصوص کسب عنوان سومی در جام جهانی می افزاید: «کل دنیا پتانسیل تیم ملی را در جام جهانی دید. ما در این مسابقات عملکرد خوبی داشتیم و تنها برزیل توانست ما را شکست دهد. پیروزی مقابل تیم های حاضر در این مسابقات بسیار سخت بود اما ما توانستیم برای دومین بار روی سکوی سومی دنیا بایستیم و مطمین هستیم که می توانیم در آینده نه چندان دور به سکوهای بالاتر برسیم. بهترین مسابقاتی که تیم ملی حاضر شد، مسابقات آسیایی بود که ما توانستیم در این مسابقات هر 6 بازی مان را با پیروزی به پایان برسانیم. در فوتبال ساحلی مهم ترین پست دروازه بانی است چرا که هشتاد درصد مالکیت توپ در اختیار دروازه بان است. به این دلیل تیم ها باید یک دروازه بان خوب داشته باشند تا بازیکنان را سازماندهی کند.»
میرجلیلی در خصوص گلزنی در جام جهانی می گوید: «صحنه گلی که به تاهیتی زدم، بهترین صحنه تمام عمرم بود. ما در این بازی 2 گل عقب بودیم که گل اول را بهزادپور و گل دوم را من به ثمر رساندم. پس از گل مساوی بود که توانستیم مجدداً به این تیم گل بزنیم و در نهایت 5-3 این تیم را شکست دهیم. دیدار با تاهیتی برای ما اهمیت زیادی داشت چرا که در صورت پیروزی مقابل این تیم به عنوان تیم اول از مرحله گروهی صعود می کردیم.»
او صحبت های خود را اینگونه ادامه می دهد: «گلزنی دروازه بان های تیم ملی یکی از تاکتیک های جدید ما برای گلزنی است. عملکرد ما در جام جهانی باعث شد تا فیفا از دو دروازه بان تیم ملی تجلیل کند. خود فیفا در گزارشی اعلام کرد که بجز دروازه بان های ایران، دروازه بان های تیم های دیگر ساکن هستند و 2 دروازه بان ایرانی حتی از خیلی بازیکنان حاضر در جام جهانی لمس توپ بیشتری داشتند. حرکات ما رو به جلو بود و دایماً در حال پاس دادن به هم تیمی های مان بودیم.»
چهره درخشان فوتبال ساحلی در جام جهانی در خصوص عید نوروز اینگونه صحبت می کند: «هیچ گاه در هنگام تحویل سال خانه نبودم و اکثر اوقات در اردوهای تیم ملی حضور داشتم. البته این تنها مختص من نیست و بچه های دیگر هم چنین شرایطی داشتند و حتی در هنگام تولد فرزندشان در اردو بودند. برای تمام هموطنانم در سال 1403 آرزوی سلامتی دارم و امیدوارم که مشکلات شان برطرف شود. تمام بازیکنان فوتبال ساحلی از دل مردم هستند و در سال های اخیر توانستند بدرخشند. من خودم فوتبال را از کوچه های خاکی شروع کردم و بدون چشم داشتی برای بالا رفتن غرور مردم کشورم تلاش می کنم.»

251 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آرزوهای دروازه بانی که از دل مردم به تیم ملی رسید" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آرزوهای دروازه بانی که از دل مردم به تیم ملی رسید"، کلیک کنید.