آخرین اخبار از سند «توسعه بازی های رایانه ای»

آخرین اخبار از سند «توسعه بازی های رایانه ای»

مدیر امور رسانه ستاد فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: این شورا، مبتنی بر نقشه مهندسی فرهنگی کشور، سند توسعه بازی های رایانه ای را در دستور کار قرار داده و میز بازی های رایانه ای با همکاری بنیاد بازی های رایانه ای در این شورا، تشکیل شده است.

به گزارش نکستونز، رضا عموزادی افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1385، اساسنامه بنیاد بازی های رایانه ای را مصوب و آن را راه اندازی کرد.

او گفت: این بنیاد برای برنامه ریزی و حمایت از فعالیت های مرتبط در همه زمینه های فرهنگی، هنری و فنی صنعت بازی های ویدیویی و رایانه ای، زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاسیس شده است.

عموزادی ادامه داد: بعد از شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای عالی فضای مجازی هم سیاست های حاکم بر بازی های رایانه ای را تدوین می کند و تقسیم وظایفی بین دستگاه ها انجام می دهد.

مدیر امور رسانه و فضای مجازی گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در رویکرد جدید، مبتنی بر نقشه مهندسی فرهنگی کشور سند توسعه بازی های رایانه ای را در دستور کار خودش قرار داد. در این زمینه میز بازی های رایانه ای در ستاد فرهنگی اجتماعی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با همکاری بنیاد بازی های رایانه ای و با هدف سند توسعه بازی های رایانه ای شکل گرفته است.

او افزود: البته توسعه بازی های رایانه ای نیاز به هم افزایی بین دستگاه ها دارد و سند توسعه بازی های رایانه ای با نگاه هم افزایی دستگاه ها و توجه به فناوری زیرساخت، محتوا، تولید، توزیع، نشر، آموزش و نگاهی همه جانبه به این حوزه، انجام شود.

بنابر اعلام روابط عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی او در پایان، گفت: بر اساس پیمایش سال 1400 بنیاد ملی بازی های رایانه ای، 34 میلیون نفر بازیکن رایانه ای (کنسولی و موبایلی و ..) داریم و میانگین سن بازیکن ها 23 سال است.

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آخرین اخبار از سند «توسعه بازی های رایانه ای»" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آخرین اخبار از سند «توسعه بازی های رایانه ای»"، کلیک کنید.